Piątkowy Przegląd Prasy

Polkomtel podpisał umowę o współpracy z Vodafone… Rekordowy rok CD Projektu. Kurs spada… Komunikatory internetowe groźne dla telekomów. Ale nie w Polsce… Google Keep najnowszą aplikacją Google’a… YouTube dogonił Facebooka… Piraci i tak muzyki by nie kupili… nVidia zaprezentowała technologię przyszłości… Motorola X Phone - stwórz własnego smartfona… Pentagon rezygnuje z BlackBerry…

COMPUTERWORLD

Microsoft, SAS Institute i ASTOR najlepszymi miejscami pracy w Polsce

Już po raz piąty Instytut Great Place to Work ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W tym roku wyróżnionych zostało 16 firm w trzech kategoriach. W kategorii firm zatrudniających do 500 osób na podium znalazły się trzy firmy informatyczne.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel podpisał umowę o współpracy z Vodafone

O tej kooperacji mówiło się od dawna. Dziś operator sieci Plus poinformował o podpisaniu umowy ze swoim dawnym akcjonariuszem - brytyjską grupą Vodafone. Spodziewa się dzięki niej oszczędności.

Rekordowy rok CD Projektu. Kurs spada

Giełdowy producent gier komputerowych zarobił w 2012 r. 28,1 mln zł netto wobec 23,6 mln zł rok wcześniej.

Komunikatory internetowe groźne dla telekomów. Ale nie w Polsce

Orange Polska udostępnił dziś użytkownikom nowe narzędzie do porozumiewania się. Libon, rozwiązanie stworzone przez francuskiego właściciela operatora - France Telecom - to komunikator pozwalający rozmawiać oraz wysyłać wiadomości głosowe i tekstowe, korzystając wyłącznie z transmisji danych oraz VoIP.

YouTube dogonił Facebooka

Serwis wideo należący do Google'a ma już miliard użytkowników. W Polsce depcze po piętach Facebookowi.

GAZETA PRAWNA

Piraci i tak muzyki by nie kupili

Piractwo nie ma wpływu na sprzedaż muzyki przez internet - tak w skrócie przedstawia się wniosek raportu "Digital Music Consumption on the Internet: Evidence from Clickstream Data", opracowanego przez badaczy z Institute for Prospective Technological Studies, instytutu badawczego Komisji Europejskiej.

nVidia zaprezentowała technologię przyszłości

Na konferencji GPU Technology amerykański producent kart graficznych zaprezentował nową technologię renderowania twarzy. Całość robi piorunujące wrażenie i jest kolejnym milowym krokiem w kierunku pełnego fotorealizmu gier komputerowych.

Motorola X Phone - stwórz własnego smartfona

Podczas, gdy Apple i Samsung prześcigają się w dokładaniu kolejnych cali i gigabajtów pamięci do swoich flagowych smartfonów, Motorola Mobility postanowiła pójść inną drogą. Już wkrótce każdy z nas będzie mógł zaprojektować swojego unikalnego smartfona z serii X Phone.

PULS BIZNESU

Pentagon rezygnuje z BlackBerry

Pentagon szykuje się do złożenia zamówienia na 650 tys. urządzeń mobilnych Apple, tym samym współpraca amerykańskiego wojska z kanadyjską spółką BlackBerry prawdopodobnie dobiegnie końca.

Google Keep najnowszą aplikacją Google’a

Koncern z Mountain View wprowadził na rynek Google Keep, e-notatnik, mający stać się konkurencją dla aplikacji Evernote.


TOP 200