Piątkowy Przegląd Prasy

Rekordowa sprzedaż BlackBerry… Nokia ostrzega przed Microsoftem… SAP najdroższą spółką na giełdzie we Frankfurcie… Przedstawiciel Lenovo: Chińczykom trudno się przebić w Polsce… Rząd zainteresował się kursem akcji TP… T-Systems Polska rozmawia o przejęciach… Samsung: premiera roku… Po telewizji nadchodzi czas na cyfrowe radio?... Google zamieni hasła biżuterią?... USA budują podwodne drony…

COMPUTERWORLD

Szkolenia, targi, misje gospodarcze - trwa branżowy program promocji polskiej branży usług ICT

Od maja ubiegłego roku prowadzony jest program Ministerstwa Gospodarki, w ramach którego organizowane są szkolenia i konferencje dla przedsiębiorców z branży teleinformatycznej, wyjazdy na misje gospodarcze i imprezy targowo-wystawiennicze. Przedstawiamy kalendarz planowanych działań na rok 2013.

***reklama***

Jak osiągnąć porozumienie pomiędzy użytkownikami a informatykami?

Poznaj sposoby zbierania i zarządzania wymaganiami przy tworzeniu rozwiązań i systemów IT i zdobądź wiedzę o narzędziach wspierających pracę analityka i użytkownika przy zbieraniu orz zatwierdzaniu wymagań. Weź udział w warsztatach: Skuteczne metody zarządzania wymaganiami, 19 marca 2013 r. w Warszawie.

RZECZPOSPOLITA

T-Systems Polska rozmawia o przejęciach

Tegoroczne przychody informatycznej firmy
z polskiego rynku powinny przekroczyć 300 mln złotych.

Samsung: premiera roku

Koreańczycy pokazali telefon Galaxy S IV, najnowszą wersję swojego flagowego modelu.

Po telewizji nadchodzi czas na cyfrowe radio?

Mamy już cyfrową telewizję naziemną. Ten rok pokaże, czy na dobre ruszy w Polsce także cyfrowe radio naziemne.

Rząd zainteresował się kursem akcji TP

Co jest powodem załamania się ważnej firmy giełdowej, czy procesy inwestycyjne, czy wytransferowanie kapitału - pyta wicepremier Janusz Piechociński po tym, jak kurs akcji Telekomunikacji Polskiej stopniał od października o ponad połowę.

SAP najdroższą spółką na giełdzie we Frankfurcie

Jeszcze trzy lata temu niemiecki SAP, światowy lider w produkcji oprogramowania dla biznesu, był skazany na pożarcie. Mówiło się, że lada chwila padnie ofiara przejęcia. Klienci byli niezadowoleni z podwyżki cen jego produktów, doszło do zmiany kierownictwa firmy.

WYBORCZA.BIZ

Przedstawiciel Lenovo: Chińczykom trudno się przebić w Polsce

Ciężko jest wystartować z nowym produktem na takim rynku jak Polska, gdzie bezpośrednia sprzedaż telefonów jest mocno ograniczona. Tu karty rozdają telekomy - mówi w rozmowie z "Gazetą" Gleb Mishin, szef Lenovo na Europę Wschodnią.

PULS BIZNESU

Nokia ostrzega przed Microsoftem

Nokia nie wierzy zapewnieniom Steve’a Ballmera, że prowadzona przez niego spółka nie prowadzi prac nad stworzeniem własnego smartfona.

USA budują podwodne drony

Marynarka USA konstruuje Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vehicle (ACTUV), który w momencie zakończenia prac stanie się pierwszą autonomiczną jednostką szpiegowską działającą pod wodą.

Rekordowa sprzedaż BlackBerry

BlackBerry od jednego z partnerów biznesowych otrzymało zamówienie na 1 mln smartfonów wyposażonych w system operacyjny BlackBerry 10.

Google zamieni hasła biżuterią?

Google pracuje nad pierścionkiem, który poza pełnieniem walorów estetycznych, pozwoli na zalogowanie do komputera, lub konta online.


TOP 200