Piątkowy Przegląd Prasy

Policja wymieni system informatyczny… Inwestorzy nie chcą akcji Asseco Poland… Facebook otwiera biuro w Polsce… Rośnie popyt na urządzenia w 3D… Orange i Netia łączą siły. Internet będzie szybszy i tańszy?... Nokia po raz pierwszy od lat nie wypłaci dywidendy…

COMPUTERWORLD

Zwycięzcy konkursu Lider Informatyki 2012

Do finału zakwalifikowało się 19 firm i instytucji. Dziś nagrodziliśmy zwycięzców w każdej z siedmiu kategorii: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Małe i średnie przedsiębiorstwa, Opieka zdrowotna, Przemysł, Sektor Publiczny i Sektor użyteczności publicznej.

MSW: wkrótce powstanie w Polsce TETRA

Podczas odbywającej się dzisiaj w Warszawie w Instytucie łączności konferencji TETRA Forum, Minister Roman Dmowski, poinformował, że po 12 latach przygotowań do budowy ogólnopolskiej sieci TETRA dla służb porządku publicznego i ratowniczych w Polsce, MSW niedługo powinno przystąpić do wyboru partnera, który wreszcie zrealizuje sieci w formie projektów pilotażowych w 2 lub 3 dużych miastach.

RZECZPOSPOLITA

Inwestorzy nie chcą akcji Asseco Poland

Właściciele Asseco CE (d. Slovakia) nie kwapią się do zamiany akcji na nowe papiery Asseco Poland.

Facebook otwiera biuro w Polsce

Warszawski oddział będzie zarządzać interesami Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim sprzedażą reklam i współpracą z miejscowymi programistami.

Rośnie popyt na urządzenia w 3D

Za siedem lat wpływy ze sprzedaży urządzeń do odbierania obrazów w trójwymiarze (kina domowe, telewizory, przenośne odtwarzacze, konsole do gier, komórki itp.) sięgną już na świecie 67 mld dol. - wynika z najnowszych prognoz NPD DisplaySearch.

GAZETA PRAWNA

Orange i Netia łączą siły. Internet będzie szybszy i tańszy?

Orange Polska i Netia rozmawiają na temat warunków wspólnej inwestycji w infrastrukturę przesyłową z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Takie przedsięwzięcia to sposób na poprawę jakości sieci i konkurencyjności wobec kablówek, które już dawno oferują internet o prędkości 150 Mbit/s - twierdzą eksperci.

Najczęstsze błędy na stronach firm w internecie

Strona internetowa to już standard, bez którego nie ma co marzyć o rozwoju własnego biznesu. Radzimy, jakich błędów uniknąć aby firmowa strona internetowa spełniła swoją rolę - zachęciła klientów do odwiedzin i powrotów i tym samym wspomagała biznes.

WYBORCZA.BIZ

Nokia po raz pierwszy od lat nie wypłaci dywidendy

Borykający się z finansowymi problemami fiński producent telefonów i smartfonów najprawdopodobniej nie wypłaci w tym roku dywidendy swoim akcjonariuszom. To pierwszy taki przypadek od 1989 roku.

PULS BIZNESU

Policja wymieni system informatyczny

W KGP zapadła już decyzja o wymianie systemu pozwalającego na bezpieczne logowanie do wszystkich baz danych. To efekt awarii, która na dobę odcięła policjantów od wszystkich informacji.

NETWORLD

Polski ekspert znajduje kolejną lukę zero-day w Javie

Znaleziona przez eksperta luka, dotyczy wszystkich obsługiwanych przez Oracle wersji Javy. Narażone są zarówno systemy Windows jak i komputery z Mac OS.

Krótkie podsumowanie BlackBerry Jam Americas

Na konferencji BlackBerry Jam Americas w San Jose, Thorsten Heins - prezes Research In Motion, zaprezentował najważniejsze funkcje nowego systemu operacyjnego BlackBerry 10.


TOP 200