Piątkowy Przegląd Prasy

Prezes ZUS nie zgadza się z zakwestionowaniem umów z Asseco… Polkomtel zacieśni więzy z Cyfrowym Polsatem… UKE przyjmie jednak w 2013 zalecenia UE - być może wróci do regulowania cen dla operatorów… Strona internetowe ZUS najbardziej popularna… Ze smartfonem w tornistrze… Zuckerberg z Japonii, ale lepszy od oryginału…

COMPUTERWORLD

Kim w Rosji może być zainteresowane Asseco Poland?

Według informacji rosyjskiego oddziału IDC, na krótkiej liście firm, które może w październiku br. kupić Asseco Poland są: R-Style Softlab, Center of Financial Technologies oraz Diasoft.

Aż 91% użytkowników komputerów nie wie co to jest chmura

Mimo rosnącej popularności cloud computingu, tylko 24 procent europejskich użytkowników komputerów przyznaje, że korzysta z aplikacji w chmurze takich jak poczta elektroniczna czy edytor tekstu. Co więcej, zdecydowana większość europejskich użytkowników komputerów nie zna technologii cloud computingu: 65 procent twierdzi, że nigdy o niej nie słyszało lub zna ją tylko z nazwy.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel zacieśni więzy z Cyfrowym Polsatem

Ścisła współpraca najważniejszych spółek z portfela Zygmunta Solorza-Żaka staje się faktem. Cyfrowy Polsat i Polkomtel testowały taką możliwość od kwietnia.

Strona internetowe ZUS najbardziej popularna

Strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to najczęściej odwiedzana witryna instytucji publicznej w naszym kraju.

Ze smartfonem w tornistrze

Sprzęt elektroniczny stanie się w tym roku składnikiem szkolnej wyprawki kilkunastu procent uczniów. Już ponad 30 proc. dzieci szkolnych ma smartfony.

GAZETA PRAWNA

Yoshikazu Tanaka: Zuckerberg z Japonii, ale lepszy od oryginału

Facebook nie potrafi spieniężyć mobilnej rewolucji. Co innego Yoshikazu Tanaka, który na smartfony postawił 8 lat temu.

UKE przyjmie jednak w 2013 zalecenia UE - być może wróci do regulowania cen dla operatorów

Prezes UKE przyjmuje zalecenia Komisji Europejskiej w kwestii rynku szerokopasmowego internetu i w 2013 r. przeprowadzi nową analizę rynku hurtowego, dobierając wówczas odpowiednie środki regulacyjne - poinformował Urząd na stronie internetowej.

PULS BIZNESU

Prezes ZUS nie zgadza się z zakwestionowaniem umów z Asseco

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk nie zgadza się z zakwestionowaniem przez Urząd Zamówień Publicznych dwóch umów na obsługę części systemu informatycznego Zakładu, zawartych bez przetargu z firmą Asseco. Tylko ta firma mogła zagwarantować działanie - przekonuje.

NETWORLD

Nowości Samsunga: sprzęt z Windows 8, odświeżony Note

Koncern Samsung Electronics zaprezentował na targach IFA w Berlinie całą serię nowych produktów - m.in. tablety z systemem Windows 8, smartfony ATIV, nową wersję tableto-smartfonu Note oraz aparat fotograficzny Galaxy Camera, wyposażony w system Android.


TOP 200