Piątkowy Przegląd Prasy

Sędzia wezwała prezesów Samsunga i Apple, by do porozumienia… Aramco padło ofiarą ataku hakerów… Giełdę zalewają akcje Facebooka… Co trzymamy w smartfonie… Najpopularniejsze tablety w Polsce… Lenovo zwiększyło zyski o 30 proc… E-learning dynamiczny jak świat informatyki… Gates daje miliony na wynalezienie sedesu…

COMPUTERWORLD

Jak zaprogramowano sondę Curiosity

Rozmowa z Markiem Tuszyńskim, kierownikiem zespołu tworzącego oprogramowanie dla sondy Curiosity w Jet Propulsion Laboratory, która w listopadzie 2011 r. wystartowała z Ziemi, a 6 sierpnia 2012 r. wylądowała na Marsie.

Uniwersytet Jagielloński przesłał 4 tys. elektronicznych decyzji przez ePUAP

Uniwersytet Jagielloński jako jedna z pierwszych uczelni zdecydowała o wykorzystaniu systemu ePUAP w procesie rekrutacji na studia. Od czerwca 2011 r. ubiegający się o przyjęcie na uczelnię mogli otrzymać decyzję o przyjęciu na studia drogą elektroniczną. Od tego czasu UJ doręczył 4 tys. elektronicznych decyzji i zaoszczędził 40 tys. zł.

RZECZPOSPOLITA

Samsung-Apple: sędzia apeluje o zgodę

Sędzia z Kalifornii wezwała prezesów Samsunga i Apple, by ci doszli do porozumienia i znaleźli rozwiązanie toczącej się sporów patentowych.

Co trzymamy w smartfonie

Coraz więcej osób przechowuje swoje najcenniejsze dane na urządzeniach mobilnych. Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Aramco padło ofiarą ataku hakerów

Saudi Arabian Oil Company, największy na świecie eksporter ropy naftowej, poinformowała, że jej sieć komputerowa została wczoraj zaatakowana przez wirusa. Produkcja surowca nie została jednak zagrożona.

GAZETA PRAWNA

Najpopularniejsze tablety w Polsce

Zainteresowanie tabletami w ciągu ostatniego roku wzrosło w Polsce aż dziesięciokrotnie. Porównywarka cen Nokaut.pl przedstawia modele, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Giełdę zalewają akcje Facebooka. Ceny lecą w dół, a będzie jeszcze gorzej

Zwiększenie o 60 proc. liczby akcji Facebooka w obrocie giełdowym dało sygnał do kolejnej przeceny właściciela największego na świecie portalu społecznościowego.

Lenovo zwiększyło zyski o 30 proc. - na rynku ściga Hewlett-Packard

Chińskie Lenovo, drugi największy na świecie producent komputerów osobistych, zanotował w swoim pierwszym kwartale 30-proc. wzrost zysków i zwiększył udział w globalnym rynku już prawie depcząc po piętach liderowi, którym jest wciąż amerykański koncern Hewlett-Packard.

PULS BIZNESU

E-learning dynamiczny jak świat informatyki

Webinary, webcasty, wiki, blogi, communities of practice — to tylko niektóre narzędzia, jakie e-learning oferuje firmom, które chcą szkolić pracowników.

Gates daje miliony na wynalezienie sedesu

Założyciel Microsoftu, Bill Gates, postawił przed naukowcami wyzwanie stworzenia sedesu, do którego obsługi nie potrzebna jest woda. Wynalazek pomógłby 2,5 mld ludzi na świecie, którzy nie mają dostępu do bieżącej wody.

NETWORLD

Kevin Mitnick ujawnia sekrety inżynierii społecznej

Słynny, były haker wykorzystuje obecnie swój talent do propagowania wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Mitnick jest przekonany, że mimo upływu lat, nadal najsłabszym ogniwem systemów ochronnych pozostaje człowiek, a zagrożenia płynące ze stosowania inżynierii społecznej wciąż są aktualne.


TOP 200