Piątkowy Przegląd Prasy

Polska przed Trybunał Sprawiedliwości za brak zmian w przepisach telekomunikacyjnych… Telefonica musi się ratować, wyparowało 60 miliardów euro… CD Projekt RED odkrył żyłę złota… Nowa aplikacja dla kibiców Euro… 1,759 mld zł wyniosły w I kw. br. przychody Polkomtela… UKE rozpoczyna konsultacje w sprawie przetargu na pięć rezerwacji częstotliwości… Rzecznik Orange mówi, że drogowcy niszczą im kable…

COMPUTERWORLD

Producent BlackBerry szuka strategicznych alternatyw

Przedstawiciele koncernu Research In Motion przyznali, że pierwszy kwartał trwającego od marca roku finansowego najpewniej zostanie zamknięty stratą. W ratowaniu finansów spółki pomóc ma m.in. poszukiwanie nowego modelu biznesowego. Niewykluczone, że RIM zdecyduje się licencjonować prawo do wykorzystania rozwiązań stworzonych na potrzeby urządzeń BlackBerry.

Cisco otwiera Global Support Center w Krakowie

Firma poinformowała dzisiaj o otwarciu Cisco Global Support Center w Krakowie. Centrum zostanie włączone w globalną sieć podobnych ośrodków, w ramach której będzie świadczyć usługi zarówno klientom wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Zajmie się ono obsługą klientów firmy Cisco z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR).

RZECZPOSPOLITA

Nowa aplikacja dla kibiców Euro

Program na smartfonie lub tablecie pomoże w lokalizacji imprez związanych z mistrzostwami, pokaże je na mapie i podsunie związane z futbolem aktualności.

Niebezpieczeństwo z Facebooka

Nowego wirusa o nazwie LilyJade, który atakuje przez Facebooka wykryli eksperci z Kaspersky Lab.

Telefonica musi się ratować, wyparowało 60 miliardów euro

Telefonica, której kapitalizacja w ciągu zaledwie 1,5 roku obniżyła się aż o 60 miliardów euro, potrzebuje gotówki by uchronić się przed dalszym cięciem oceny wiarygodności kredytowej.

Polkomtel: w I kw. 2012 rentowność w górę

1,759 mld zł wyniosły w I kw. br. przychody Polkomtela, operatora sieci Plus - wynika z informacji prasowej rozesłanej dziś przez telekom.

GAZETA PRAWNA

Polska przed Trybunał Sprawiedliwości za brak zmian w przepisach telekomunikacyjnych. Grozi nam olbrzymia kara

Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości sprawy przeciwko Polsce oraz Belgii, Holandii, Portugalii i Słowenii, które nadal nie wprowadziły do swojego prawa zmienionych unijnych przepisów telekomunikacyjnych, poinformował urząd w komunikacie. Komisja chce, żeby Polska płaciła 112 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w zmianie przepisów.

UKE rozpoczyna konsultacje w sprawie przetargu na pięć rezerwacji częstotliwości

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił rozpoczęcie konsultacji dotyczących warunków przetargu na częstotliwości z zakresu 1729,9-1754,9 MHz oraz 1824,9-1849,9 MHz na obszarze całego kraju. Urząd planuje rozpisać przetarg na pięć oddzielnych rezerwacji.

WYBORCZA.BIZ

Rzecznik Orange: Drogowcy niszczą nam kable

Tylko w ostatnich dwóch dniach robotnicy pracujący przy budowie nowych dróg uszkodzili cztery linie światłowodowe firmy Orange, która w związku z tym musiała wymienić 200 metrów kabli - poinformował rzecznik telekomu.

PULS BIZNESU

CD Projekt RED odkrył żyłę złota

Producent gier komputerowych CD Projekt RED kupił licencję dla tytułu, który ma powtórzyć sukces "Wiedźmina". Szykuje się najdroższa produkcja w historii Polski.

NETWORLD

Flame - problem informatyczno... polityczny?

Sprawa wirusa komputerowego Flame - uważanego za najdoskonalszy wykryty do tej pory program szpiegowski - wzbudza coraz większe kontrowersje, również polityczne. Na temat Flame'a wypowiedzieli się właśnie przedstawiciele jednej z agend ONZ - w ich alercie znalazło się stwierdzenie, że program ten jest prawdopodobnie dziełem jakiegoś państwa.


TOP 200