Piątkowy Przegląd Prasy

Inwestycyjny boom w polskiej nauce… Facebook wart 100 mld dol.?... Nowy polski antywirus zaszczepi e-świat… Zakodowanej reklamy nie zrozumiesz bez swojej komórki… Będą tablety. To pomoże - obiecuje ustępujący prezes Nokii… Coraz częściej surfujemy ze smartfonem…

COMPUTERWORLD

Polacy złożyli ponad 2 mln PIT-ów przez internet

Poniedziałek był ostatnim dniem składania rozliczeń podatkowych. W tym roku padł kolejny rekord PIT-ów wysłanych przez Internet. Polacy złożyli ich 2 066 328, czyli 100% więcej niż rok temu.

Obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2012

Okolicznościowe debaty i konferencje rozpoczynają się już 8 maja. 17 maja, w dniu ustalonym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się Konferencja Okrągłego Stołu "Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego", tym razem pod hasłem "Kobiety i dziewczęta wobec technik informacyjno-komunikacyjnych" ustalonym przez International Telecommunication Union jako hasło wiodące ŚDSI 2012.

RZECZPOSPOLITA

Facebook wart 100 mld dol.?

Największy na świecie portal społecznościowy 18 maja zadebiutuje na giełdzie Nasdaq. Znamy już widełki cenowe oferowanych walorów spółki.

GAZETA PRAWNA

Nowy polski antywirus zaszczepi e-świat

W drugiej połowie tego roku na rynku ma się pojawić polski antywirus FileMedic. Zdaniem jego autorów ma on szanse na zauważalne zaistnienie na światowym rynku programów antywirusowych, szacowanym na 200 mld dolarów rocznie.

Zakodowanej reklamy nie zrozumiesz bez swojej komórki

Fotokody pokochali producenci żywności. Już co piąty produkt spożywczy ma taki kod na etykiecie.

WYBORCZA.BIZ

Będą tablety. To pomoże - obiecuje ustępujący prezes Nokii

Byliśmy zbyt powolni na początku smartfonowej rewolucji - mówi charyzmatyczny Jorma Ollila, były prezes i - od czwartku - były przewodniczący rady nadzorczej Nokii.

PULS BIZNESU

Coraz częściej surfujemy ze smartfonem

Jak prognozuje Cisco, wartość światowego ruchu w sieciach mobilnych w latach 2011-16 wzrośnie aż 18-krotnie.

Inwestycyjny boom w polskiej nauce

Takiego zastrzyku rządowej gotówki uczelnie i ośrodki badawcze jeszcze nie widziały. Jesteśmy w czołówce regionu.

NETWORLD

BlackBerry OS 10 ciepło przyjęty przez deweloperów. RIM wraca do gry?

Firma Research in Motion pokazała wczesną wersję BlackBerry OS 10. System zaprezentowano na prototypowym smartfonie RIM i spotkał się on z ciepłym przyjęciem uczestników imprezy BlackBerry World.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200