Piątkowy Przegląd Prasy

Serwis internetowy Magaupload zamknięty przez FBI… Sony Ericsson szokuje stratą… Chiny będą miały w tym roku abonentów telefonii 3G sześć razy więcej od ludności Polski… Dobre wyniki Microsoftu i IBM… Poczta Polska zaczęła wojnę o internet… Chińczycy zbudują polskie sieci mobilne?... Świetny koniec roku eBay'a… Google mocno rozczarowało… Udany kwartał Intela… E-rewolucja w statystyce… Brytyjczycy surfują i kupują… Facebook się rozpycha… Na YouTube wystartował kanał telewizji Reuters… Właściciele tabletów wydają więcej…

COMPUTERWORLD

5 technologii open source na rok 2012

Sukcesy Linuksa, Apache Web Server, Perla, Hadoopa czy Firefoksa zachęcają do zainteresowania się innymi rozwiązaniami open source. Przedstawiamy pięć projektów wartych uwagi.

Tieto rozpoczyna kolejną fazę rekrutacji - poszukiwani głównie programiści

Łącznie ponad 200 osób znajdzie pracę na nowych stanowiskach tworzonych w warszawskim i szczecińskim oddziale firmy Tieto Poland. Poszukiwani będą m.in. specjaliści z doświadczeniem w tworzeniu i testowaniu oprogramowania. Rekrutacja obejmować ma również studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych.

Informatycy znajdą pracę w Krakowie

W Krakowie znajduje się obecnie 43 centrów badawczo-rozwojowych, centrów usług wspólnych i centrów outsourcingu procesów biznesowych. W planach budowa kolejnych. Jeszcze w tym roku znajdzie w nich pracę kilkuset informatyków. Zatrudniać będą m.in. Antenna Software, Ericpol Telecom i Luxoft Poland.

Dane w rejestrach państwowych lepiej chronione

Zakończyła się modernizacja Centrum Certyfikacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zrealizowana na zlecenie Centrum Projektów Informatycznych. Centrum będzie wydawało certyfikaty pracownikom administracji pracujących przy rejestrach państwowych. Dzięki temu ma się zwiększyć kontrola nad dostępem urzędników do krytycznych danych dotyczących Polaków.

RZECZPOSPOLITA

Brytyjczycy surfują i kupują

Brytyjczycy wydają najwięcej w Europie na zakupy w Internecie. W zeszłym roku przeciętny brytyjski internauta zakupił w ten sposób 39 artykułów za prawie 1500 funtów.

Facebook się rozpycha

Serwis społecznościowy pokazał 60 nowych aplikacji, które są częścią planu ekspansji. Wiele z nich to automatyczne katalogowanie naszego życia.

Świetny koniec roku eBay'a

Serwis aukcyjny pochwalił się dużym skokiem zysków w ostatnim kwartale. Zarobił na czysto blisko 2 mld dolarów.

Udany kwartał Intela

Elektroniczny gigant publikuje dobre wyniki kwartalne i ogłasza prognozy na pierwsze trzy miesiące roku.

Dobre wyniki Microsoftu i IBM

Technologiczni giganci tuż po zamknięciu sesji na Wall Street zaprezentowali lepsze od rynkowych oczekiwań wyniki finansowe. W handlu posesyjnym ich akcje drożały.

Chińczycy zbudują polskie sieci mobilne?

Ok. 70 proc. dla Huawei, reszta dla Nokia Siemens Networks - tak ma wyglądać podział przychodów z kontraktu przydzielonego dostawcom infrastruktury telekomunikacyjnej przez NetWorkS!, utworzoną przez PTK Centertel (Orange) i Polską Telefonię Cyfrową (T-Mobile).

Google mocno rozczarowało

Wygląda na to, że kryzys odbija się na właścicielu najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Spółka rozczarowała swoimi wynikami.

GAZETA PRAWNA

Chiny będą miały w tym roku abonentów telefonii 3G sześć razy więcej od ludności Polski

Liczba abonentów telefonii komórkowej trzeciej generacji, 3G w Chinach podwoi się w tym roku do 229 mln klientów, wobec 200 mln w USA - wynika z prognoz analityków ankietowanych przez agencję Bloomberg. To sześć razy więcej niż wynosi ludność Polski

Na YouTube wystartował kanał telewizji Reuters

Reuters uruchomił na YouTube swój kanał prezentujący dziesięć wiodących informacji, komentarz i programy analityczne. Reuters TV ukaże się także na portalu reuters.com, a jego start oznacza wkroczenie firmy w segment programów wideo online - podaje portal advanced-televison.com.

WYBORCZA.BIZ

Internet ad ACTA?

Polska, niemiecka, francuska czy czeska Wikipedia też mogą zastrajkować. Tym razem nie przeciwko amerykańskim ustawom, ale międzynarodowej umowie walczącej z piractwem i podróbkami.

Poczta Polska zaczęła wojnę o internet

Nowe usługi paczkowe dedykowane dla internetu wprowadza do swojej oferty publiczny operator. Czy przełamie InPost i firmy kurierskie?

Serwis internetowy Magaupload zamknięty przez FBI

Popularny wśród internautów serwis Megaupload pozwalający ściągać pliki, został w czwartek zamknięty przez FBI. Śledczy zarzucają części pracownikom naruszenie praw autorskich i "działanie w zorganizowanej grupie przestępczej".

PULS BIZNESU

Sony Ericsson szokuje stratą

Dziewiąty na świecie producent komórek miał w minionym kwartale 247 mln EUR straty przed opodatkowaniem. Rynek oczekiwał niewielkiego zysku, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Właściciele tabletów wydają więcej

Osoby używające tablety wydawały średnio w 2011 r. 123 USD na pojedyncze zakupy i jest to o 54 proc. więcej niż w tym samym czasie wydali właściciele smartfonów - informuje mashable.com.

E-rewolucja w statystyce

Mniej formularzy, call-center, hurtownie danych... Szykujemy szereg zmian, które ulżą i pomogą przedsiębiorcom — przekonuje Krzysztof Kurkowski, nowy wiceprezes GUS.

NETWORLD

Kontrowersyjne decyzje Oracle odnośnie Javy

W dwa lata po zakupie Sun Microsystems i podjęciu strategicznej decyzji o dalszym rozwoju Javy, Oracle zapowiada kolejne zmiany, które nie podobają się części użytkowników i dystrybutorów. Po ograniczeniach w licencjonowaniu znanego środowiska programistycznego, emocje wzbudza zamiar integracji założeń projektu Jigsaw z kolejną, ósmą edycją Java SE.

RHEV 3.0 - premiera najnowszej platformy wirtualizacyjnej firmy Red Hat

Red Hat udostępnił oficjalnie trzecią wersję platformy wirtualizacyjnej Red Hat Enterprise Virtualization. W najnowszym wydaniu znalazły się nowe funkcje, dzięki którym RHEV ma lepiej sprawdzać się w dużych wdrożeniach, a także zupełnie nowa konsola webowa, ułatwiająca zarządzanie wirtualnymi maszynami.


TOP 200