Piątkowy Przegląd Prasy

Netia ma zgodę UOKiK na przejęcie Crowleya… Zakupy spożywcze coraz częściej w sieci… Różowe prognozy sprzedaży iPhone’ów - ponad 30 mln w tym kwartale… Za mało informatyków na rynku pracy… Systemy business intelligence pokazują, jak ciąć koszty… Co dalej z biznesami prezesa MNI…

COMPUTERWORLD

7 błędów w pracy z CRM

W Polsce 16% firm sektora MSP korzysta z rozwiązań CRM. Popełniają błędy, które skutkują niewłaściwym wykorzystywaniem rozwiązań lub obniżeniem efektywności sprzedaży. Jak ich unikać?

W tym roku w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów

Z raportu na temat innowacyjności produktowej w Polsce w 2011 roku, przygotowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN wynika, że w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów. Drugim pod względem innowacyjności sektorem gospodarki okazała się informatyka. PAN wyróżnił m.in. platformy internetowe i systemy ERP i CRM.

Microsoft i General Electric stworzą nowy standard dla aplikacji medycznych

Powołana przez oba koncerny spółka joint venture ma zająć się przede wszystkim stworzeniem i popularyzacją otwartej platformy technologicznej dla branży medycznej. Zapowiadana platforma ma zostać wykorzystana m.in. do budowania i integracji specjalistycznych aplikacji medycznych.

RZECZPOSPOLITA

Zakupy spożywcze coraz częściej w sieci

Amerykanie już w przyszłym roku wydadzą na żywność w sieci 17 mld dol. Choć wciąż jest to jedynie 2 proc. sprzedaży tego segmentu rynku, to jednak kolejne firmy uruchamiają tego typu projekty.

Co dalej z biznesami prezesa MNI

Fundusz kontrolowany przez Andrzeja Piechockiego może sprzedać część aktywów.

Za mało informatyków na rynku pracy

Absolwentów informatyki jest coraz mniej, za to ogłoszeń o pracy dla nich coraz więcej. Na pensję również nie mogą narzekać.

GAZETA PRAWNA

Różowe prognozy sprzedaży iPhone’ów - ponad 30 mln w tym kwartale

Koncern AT&T, jeden z wiodących operatorów telefonii komórkowej w USA spodziewa się rekordowej sprzedaży smartfonów w czwartym kwartale, głównie dzięki świetnemu popytowi na iPhone’a.

WYBORCZA.BIZ

Netia ma zgodę UOKiK na przejęcie Crowleya

Operator telekomunikacyjny Netia SA otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na zakup mniejszego rywala - spółki Crowley Data Poland, podała Netia w czwartkowym komunikacie giełdowym.

PULS BIZNESU

Elektroniczne źródło pieniędzy

Systemy business intelligence pokazują, jak ciąć koszty, nie szkodząc firmie.

NetWorld

Wpadki, błędy i ataki - kronika bezpieczeństwa IT 2011

Mijający rok był wyjątkowo bogaty w wydarzenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa informatycznego. W 2011 doszło do szeregu spektakularnych włamań do dużych firm, ujawniono też mnóstwo poważnych luk w zabezpieczeniach popularnego oprogramowania. Jako, że rok się kończy, postanowiliśmy zebrać najważniejsze wydarzenia ze świata "security" i przygotować kronikę wpadek IT 2011.

OpenDNS umożliwi szyfrowanie zapytań DNS

Przedstawiciele firmy OpenDNS udostępnili wersję testową narzędzia DNSCrypt, którego zadaniem będzie szyfrowanie zapytań przesyłanych pomiędzy komputerami klienckimi, a serwerami DNS. Ma ono zwiększyć bezpieczeństwo surfowania w Internecie.

CIO

Pięćdziesiątka i co dalej?

Polityka równych szans. Dla niektórych fakt - dla innych fikcja. W wielu firmach dogmat, lecz niestety w większości firm to wciąż temat gdzieś zasłyszany i rzadko praktykowany. Dominuje stereotyp,że pracownicy po ukończeniu 50-tego roku życia są mniej lojalni, mniej dynamiczni, mniej efektywni i mało dyspozycyjni.

Internet Standard

PayPal: w Stanach Zjednoczonych i Azji najtaniej

Różnice w zakupie świątecznych prezentów mogą być naprawdę duże. Według analizy przeprowadzonej przez PayPal mogą sięgnąć nawet 1000 zł. Taka różnica między cenami powoduje, że przesyłka tańszych produktów ze Stanów Zjednoczonych lub Azji może być opłacalna.


TOP 200