Piątkowy Przegląd Prasy

Giganci sieci boją się cenzury… Apple wygrał bitwę o tablet z Samsungiem… Giełdowy "Wiedźmin" ujawnia plany i zapowiada nowe gry… System Windows Phones jest dobrze odbierany przez konsumentów… Słabnie polski duch przedsiębiorczości… Zmiany w Apple’u… Polska to najlepsze miejsce do inwestycji outsourcingowych w Europie… Wypożyczyć można już praktycznie każdą rzecz - wszystko dzięki internetowi…

COMPUTERWORLD

KOMENTARZ: Michał Boni ma budować cyfrowe państwo

Nowym ministrem administracji i cyfryzacji będzie Michał Boni. Jego pierwszym zadaniem będzie przegląd planów projektów teleinformatycznych w całej administracji rządowej, ich racjonalizacja zarówno pod względem technicznym i organizacyjnym, jak i pod kątem wydatków.

Czego biznes i obywatele oczekują od Ministra Cyfryzacji?

Premier Donald Tusk poinformował dziś, że z podziału Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych powstanie nowy resort. Ministrem Administracji i Cyfryzacji został Michał Boni. Co o nowym ministerstwie i wyzwaniach jakie przed nim stoją sądzą organizacje obywatelskie i biznesowe?

LiquiDATA, technologia która zmienia dyski w ciecz [zdjęcia]

Polscy naukowcy opracowali innowacyjną technologię chemicznego niszczenia nośników danych. LiquiDATA zamienia dyski twarde w ciecz. Technologia dostępna jest w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych - samochodzie laboratorium, który rozpuszcza dyski w miejscu wskazanym przez klienta.

Tablety w korporacji, czyli jak bezpiecznie korzystać z nich w organizacji

Gdy proponuje się używanie tabletów lub smartfonów w firmie, zazwyczaj dział IT odmawia...

RZECZPOSPOLITA

Apple wygrał bitwę o tablet z Samsungiem

Koreański producent zmieni stylistykę tabletu, którą konkurent uznał za kopię swojego iPada. To jednak tylko cząstkowe zwycięstwo w wojnie obu koncernów.

Giganci sieci boją się cenzury

Opracowane przez Kongres USA antypirackie projekty mogą doprowadzić do cenzury oraz utrudnić działalność legalnych firm internetowych.

Zastąpić Steve’a Jobsa

Zmiany w Apple’u. Firma ma nowego szefa rady dyrektorów i notuje rekordową sprzedaż iPhone’a 4S.

GAZETA PRAWNA

Nokia: system Windows Phones jest dobrze odbierany przez konsumentów

Pierwsze reakcje na system operacyjny Windows Phones są obiecujące - oświadczył Stephen Elop, szef fińskiej Nokii, który uważa, że rozszerzenie oprogramowania Microsoftu na komputery osobiste i tablety przyczyni się do większego popytu na telefony jego koncernu - pisze agencja Bloomberg.

Wypożyczyć można już praktycznie każdą rzecz. Wszystko dzięki internetowi

Najtańszy pakiet kosztuje 69 złotych za cztery zabawki wypożyczone na dwa miesiące. Najdroższy to 8 rzeczy na miesiąc za 139 złotych. - Wybierać można spośród 250 zabawek najlepszych firm od Fisher Price po Disneya. Czyli zamiast kupować dziecku drogie prezenty, które i tak po kilku miesiącach mu się znudzą, można zapewnić różnorodną rozrywkę - tłumaczy Karol Kręc, twórca wypożyczalni zabawek PlanetaZabawy.pl.

Polska to najlepsze miejsce do inwestycji outsourcingowych w Europie

Według firmy Everest nasz kraj to najlepsze miejsce do inwestycji outsourcingowych w Europie. Zagranicznych inwestorów przyciągamy nie tylko niskimi cenami, lecz także wyspecjalizowaną ofertą.

WYBORCZA.BIZ

Giełdowy "Wiedźmin" ujawnia plany i zapowiada nowe gry

CD Projekt Red, twórca gier z Wiedźminem, liczy, że w ciągu najbliższych czterech lat uzbiera minimum 185 mln zł czystego zysku. Nie wyklucza przejęć, zapowiada nowe gry.

PULS BIZNESU

Słabnie polski duch przedsiębiorczości

Aż 40 proc. Polaków chce otworzyć własną firmę, a jedynie 6 proc. z nich ją posiada. Czyżby zabrakło nam biznesowych chęci?

Rozwiązania dla praktycznych

Na rynek pracy wchodzi tzw. pokolenie Y, obyte z nowymi technologiami i sprawnie posługujące się internetem. Ci młodzi ludzie są praktyczni, interesuje ich efekt.

NetWorld

Wielka wojna przeglądarek

W świecie przeglądarek internetowych toczy się właśnie zacięta walka o dominację - Mozilla Firefox i Google Chrome ostro rywalizują o drugie miejsce na liście najpopularniejszych aplikacji tego typu. Na pierwszej pozycji wciąż utrzymuje się MS Internet Explorer - ale przeglądarka ta szybko traci udział w rynku.

Konkurs na najbardziej skomplikowany kod programu powraca

Twórcy słynnego konkursu dla programistów IOCCC poinformowali właśnie, że w tym roku odbędzie się jego kolejna edycja. 1 grudnia rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń - szansę na zwycięstwo mają ci developerzy, którzy zaprezentują najbardziej przekombinowany, złożony i zaciemniony (obfuskowany) kod.

InternetStandard

Pułapki związane z prawem autorskim w modelowaniu 3D

Ze względu na złożoność dzieła oraz wkładu twórczego jaki wnieśli do utworu poszczególni twórcy, pojawiają się również poważne komplikacje w obszarze prawa autorskiego. Na co trzeba uważać tworząc trójwymiarową postać, aby nie złamać prawa wyjaśnia Piotr Waglowski, twórca portalu VaGla.pl Prawo i Internet, autor publikacji dotyczących prawnych aspektów społeczeństwa informacyjnego.


TOP 200