Piątkowy Przegląd Prasy

Groupon wyceniony na 12,7 mld USD… Amazon udostępni bibliotekę za darmo… "Netia Player" sposobem na wzrost operatora… Zabawki ze Smyka także w Internecie… Co piąty telewizor w 2016 roku z łączem do Internetu… 250 mln zł na premie dla firm za innowacje… Komputronik chce zarobić 14,6 mln zł… Akcjonariusz Asseco Poland przegłosowali skup akcji za 450 mln zł… Czy operatorzy zarobią na reklamie w sieci… E-sklepom Polska już nie wystarcza… Biografia Jobsa bije rekordy…

COMPUTERWORLD

MSWiA może unieważnić przetargi, przy których doszło do korupcji

Przetargi, które nadzorował w MSWiA aresztowany w związku z zarzutami o korupcję Andrzej M., były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych w tym resorcie, mogą zostać unieważnione.

Igła w stogu siana

Znalezienie ruchu związanego ze złośliwym oprogramowaniem może być kluczem do wykrycia nieznanych dotąd zagrożeń spowodowanych przez botnety.

Insert zakończy wsparcie aplikacji dla systemu MS-DOS

Firma Insert poinformowała o zakończeniu wsparcia technicznego dla swoich starszych aplikacji - od 1 stycznia przyszłego roku programy DOS-owe nie będą już aktualizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów prawnych.

RZECZPOSPOLITA

"Netia Player" sposobem na wzrost operatora

Firma idzie śladem konkurencji i chce co roku zdobywać kilka procent rynku płatnej telewizji w Polsce.

Zabawki ze Smyka także w Internecie

Znana marka sklepów z artykułami dla dzieci rusza z e-sklepem.

Czy operatorzy zarobią na reklamie w sieci

Dostawcy Internetu się buntują. Chcą, aby ci, którzy generują największy ruch na ich łączach, łożyli na rozwój sieci. Czy ten spór oznacza koniec demokratycznego Internetu?

250 mln zł na premie dla firm za innowacje

Od 6 grudnia przedsiębiorcy znów będą mogli ubiegać się o unijne premie za wprowadzanie innowacyjnych technologii.

GAZETA PRAWNA

E-sklepom Polska już nie wystarcza

Na eksport decyduje się 75 proc. naszych sklepów internetowych. Ich sprzedaż zagraniczna tylko w trzech kwartałach tego roku przekroczyła 155 mln dolarów, czyli jest większa niż w całym 2010 r.

Co piąty telewizor w 2016 roku z łączem do Internetu

Liczba odbiorników telewizyjnych podłączonych do Internetu osiągnie 551 mln do roku 2016 w czterdziestu krajach, w których przeprowadziła badania firma Digital TV Research. Pod koniec 2010 roku dotyczyło to zaledwie 124 mln odbiorników.

WYBORCZA.BIZ

Internet czekają zmiany. Jak odetkać przeciążone sieci?

"Poczekajmy, zobaczymy co z tego wyniknie" - stwierdziła większość uczestników czwartkowej debaty na temat neutralności sieci.

PARKIET

Akcjonariusz Asseco Poland przegłosowali skup akcji za 450 mln zł

Udziałowcy Asseco Poland na czwartkowym NZWA zdecydowali o uruchomieniu buy-backu za 450 mln zł.

Komputronik chce zarobić 14,6 mln zł

Poznański dystrybutor sprzętu IT prognozuje na bieżący rok obrotowy, na poziomie grupy, 1,02 mld zł obrotów i 14,6 mln zł zysku netto.

PULS BIZNESU

Biografia Jobsa bije rekordy

"Steve Jobs", biografia legendarnego współzałożyciela Apple, autorstwa Waltera Isaacsonsa, tylko w pierwszym tygodniu na rynku osiągnęła wynik 370 tys. sprzedanych egzemplarzy

Groupon wyceniony na 12,7 mld USD

Internetowy serwis zakupów grupowych wycenił akcje na 20 USD za sztukę. Więcej niż prognozowane 16-18 USD.

Amazon udostępni bibliotekę za darmo

Amazon wprowadził serwis dla użytkowników tabletów Kindle pozwalający na korzystanie z zasobów biblioteki internetowego detalisty bez potrzeby uiszczania opłat za wypożyczanie.

NetWorld

GTS rozwija usługi Ethernet VPN

Wprowadzanym usługom telekomunikacyjnym towarzyszą nowe funkcjonalności, dające klientom możliwość oceny i pomiaru parametrów operacyjnych oraz bieżącego wykorzystania zasobów. W ofercie operatora jest teraz większy wybór gwarantowanych parametrów świadczonych usług.

Dyski twarde zdrożeją - producenci pod wodą

Problemy z dostępnością twardych dysków, będące efektem powodzi w Tajlandii i zalania fabryk czołowych producentów HDD, już spowodowały gwałtowny wzrost cen tych urządzeń. Potrzeby producentów komputerów i innych urządzeń wykorzystujących HDD zostaną zaspokojone dzięki zapasom, natomiast klienci indywidualni muszą się liczyć z dużymi problemami z ich zakupem.

OpenFlow i SDN: za i przeciw

Większość uczestników konferencji Open Networking Summit wychwalała zalety programowych sieci SDN (Software Defined Networks) i protokołu OpenFlow, ale wielu wykazywało rezerwę mówiąc, że zanim zdecydują się na wykorzystanie tej technologii musi ona zaoferować szerszy niż dotąd zestaw funkcji kluczowych dla działania sieci.


TOP 200