Piątkowy Przegląd Prasy

Google oskarża Chiny… Kolejny atak na dane klientów Sony?... Naukowcy mają sposób na przekłucie bańki… TP na celowniku, czyli lobbing od Waszyngtonu po Brukselę… E-dzienniki nieobecne w szkołach. Są zbyt drogie i czasochłonne… Nowy gracz na rynku tabletów. TouchPad zadebiutuje latem… MNI przygotowuje gigantyczną emisję…

COMPUTERWORLD

Virtual Desktop w praktyce

Jeśli przedsiębiorstwo korzysta z wirtualizacji serwerowej, następnym krokiem jest wdrożenie wirtualizacji desktopowej. Należy jednak dokładnie rozważyć wybór technologii, w tym wad i zalet jej wdrożenia.

Kredyt technologiczny na nowych zasadach - niebawem nabór wniosków

20 czerwca br. zaczyna się pierwszy nabór wniosków o udzielenie kredytu technologicznego, po wprowadzeniu nowych zasad jego przyznawania. Do wykorzystania jest prawie 280 mln zł. Firmy z sektora MSP mogą się starać się o kredyt na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii.

Epicor już z nowym kierownictwem, niedługo z nowymi produktami

W połowie maja zakończyły się formalne procedury związane z przejęciem koncernu Epicor Software Corporation przez brytyjski fundusz inwestycyjny Apax Partners. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncern Epicor został połączony z firmą Activant Solutions. W kolejnych miesiącach postępować ma integracja oferty. Nastąpiły natomiast już zmiany w kierownictwie firmy Epicor.

20 lat polsko-szwedzkiej współpracy badawczo-rozwojowej

Inwestycja Ericsson w rozwój polskiej myśli inżynierskiej zapoczątkowała dwudziestoletnią współpracę z polską firmą Ericpol. Ericsson był początkowo jedynym kontrahentem spółki.

RZECZPOSPOLITA

Google oskarża Chiny

Hakerzy przeprowadzili kolejny udany atak. Czy Zachód przegrywa cyberwojnę?

Kolejny atak na dane klientów Sony?

Grupa hakerów ogłosiła, że włamała się na serwery producenta i dystrybutora filmowego Sony Picutres i uzyskała dostęp do danych około miliona jego użytkowników. Firma bada te doniesienia.

TP na celowniku, czyli lobbing od Waszyngtonu po Brukselę

Potężne firmy i konflikt z wielkimi pieniędzmi w tle to magnes dla lobbystów. Oto kulisy walki o zwycięstwo w sporze Telekomunikacji Polskiej z duńskim DPTG, w którym stawką są niemal 3 mld złotych.

GAZETA PRAWNA

E-dzienniki nieobecne w szkołach. Są zbyt drogie i czasochłonne

Samorządy nie mają pieniędzy na wprowadzenie dzienników elektronicznych w szkołach. Niechętni im są też nauczyciele, którzy uważają, że ich prowadzenie jest zbyt czasochłonne.

WYBORCZA.BIZ

Nowy gracz na rynku tabletów. TouchPad zadebiutuje latem

Po miesiącach zapowiedzi do walki o rynek tabletów dołączy HP. Produkowany przez niego TouchPad pojawi się w amerykańskich sklepach jeszcze latem.

PARKIET

MNI przygotowuje gigantyczną emisję

MNI planuje warunkowe podwyższenie kapitału o blisko 200 proc., czyli o 197,89 mln akcji w celu sfinansowania transakcji na rynku fuzji i przejęć.

PULS BIZNESU

Naukowcy mają sposób na przekłucie bańki

W trakcie pierwszych czterech dni notowań giełdowych serwisu społecznościowego LinkedIn na jego akcjach powstała bańka inwestycyjna, twierdzi trzech naukowców.

NetWorld

Analizatory sieci - monitoring i bezpieczeństwo

Gdy użytkownicy skarżą się, że sieć jest powolna, często przyczyną nie jest sama sieć, lecz problem tkwi w aplikacji lub dotyczy bezpieczeństwa (np. atak DoS). Analizatory protokołów oraz ich starsi bracia - narzędzia do monitorowania klasy enterprise pomagają utrzymywać nowoczesne sieci w dobrej kondycji i bezpieczeństwie.

Nowa fala malware w Android Market

W ciągu ostatnich kilku dni administratorzy Android Market - głównego repozytorium aplikacji dla systemu Android - usunęli z niego 34 złośliwe aplikacje. To już drugi taki incydent w tym roku (w marcu z serwisu skasowano ponad 50 niebezpiecznych programów).

Nowe rozwiązanie Panda chroni sieci korzystając z usług hybrydowych chmur

Panda Security wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie ochrony brzegowejopartej na Cloud Computing. Panda Virtual GateDefender Performa jest oferowana w formie wirtualnego appliance.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200