Piątkowy Przegląd Prasy

Operatorzy chcą wprowadzić w 2011 r. bezstykowe płatności telefonem... Google tropi trendy w kulturze... Jesteśmy gotowi zapłacić za Internet nawet 100 zł miesięcznie... Dofinasowanie udziału w targach CeBIT 2011... Comp chce do ekstraklasy... HellRaiser.A, Bredolab.Y i MSNWorm.IE najciekawszymi wirusami 2010 roku... Wirtualna wojna bije rekordy sprzedaży...

COMPUTERWORLD

Jaki model biznesu dla 4G/IP?

Uruchamianie kolejnych sieci LTE oznacza nie tylko satysfakcję użytkownika z ogromnych możliwości i jakości nowej generacji szerokopasmowych łączy bezprzewodowych 4G. Z perspektywy operatorów to przede wszystkim potrzeba wypracowania nowych modeli biznesowych.

Zobacz również:

  • Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców

Debata o wirtualizacji - Microsoft vs Vmware

Mimo wielu różnic Microsoft i VMware podobnie traktują model cloud computing. Ma to być środek pozwalający na świadczenie usług IT w sposób tańszy i bardziej efektywny. Jednak obie firmy próbują przekonać klientów, aby dochodzili do tego modelu w nieco odmienny sposób.

Dofinasowanie udziału w targach CeBIT 2011

Tylko do końca roku można składać wnioski o dofinansowanie udziału w targach CeBIT 2011. Można uzyskać do 25 tys. zł. na 50% kosztów udziału w imprezie.

RZECZPOSPOLITA

Komórka będzie portfelem

Operatorzy komórkowi przygotowują się do wprowadzenia w 2011 r. oferty bezstykowych płatności telefonem. Analitycy przewidują eksplozję popularności tych usług w najbliższych czterech latach.

Wirtualna wojna bije rekordy sprzedaży

Miliard dolarów przychodów przyniosła w ciągu sześciu tygodni sprzedaży najnowsza gra wideo z serii "Call of Duty".

WYBORCZA.BIZ

Internet pierwszej potrzeby

Jeśli nie mamy internetu, to dlatego, że nie widzimy korzyści, jakie daje - wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ale gdy już go mamy, to jesteśmy gotowi płacić za te usługę nawet 100 zł miesięcznie.

PARKIET

Comp chce do ekstraklasy

Informatyczna spółka nie poprzestanie na wchłonięciu Novitusa. Prowadzi rozmowy na temat kolejnych przejęć.

PULS BIZNESU

Google tropi trendy w kulturze

500 miliardów słów znalazło się w swoistym "cyfrowym magazynie", który udostępniła właśnie wyszukiwarka Google. Chodzi o gigantyczną bazę danych, zawierającą 5,2 miliona elektronicznych książek w sześciu językach.

SecurityStandard

HellRaiser.A, Bredolab.Y i MSNWorm.IE najciekawszymi wirusami 2010 roku

Spośród ponad 20 milinów złośliwych kodów, po raz kolejny Laboratorium PandaLabs wybrało dziewięć najciekawszych i przyznało im zabawne tytuły. HellRaiser.A okazał się najlepszym "psotnym wielbicielem Maców", Bredolab.Y "dobrym Samarytaninem" a MSNWorm.IE "lingwistą roku".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200