Piątkowy Przegląd Prasy

Spotkanie ostatniej szansy dla TP... Motorola zbuduje sieć pod telewizję mobilną... Tylko 59 firm otrzymało dotację na innowacyjne inwestycje... Naspers bierze Bankiera... Spadają wpływy z usług telefonii stacjonarnej i komórkowej Grupy TP... Prezydent nie będzie pisać bloga...

COMPUTERWORLD

Czy iPhone może być niebezpieczny dla sieci GSM?

Przedstawiciele Apple twierdzą, że modyfikacja systemu operacyjnego telefonu iPhone może powodować zakłócenia w pracy infrastruktury GSM lub umożliwiać unikanie opłat za rozmowy telefoniczne. O ile ten drugi argument jest mocno wątpliwy w przypadku sieci GSM, które identyfikują abonenta za pomocą karty SIM, tak pierwszy może być uzasadniony.

http://p1.idg.pl/r/5d2b7

Banki za oceanem w tyle za naszymi?

Dwuskładnikowa autoryzacja użytkowników, która jest standardem w bankowości elektronicznej w Polsce, jest rzadkością za Atlantykiem.

http://p1.idg.pl/r/7fada

Spadają wpływy z usług telefonii stacjonarnej i komórkowej Grupy TP

W pierwszym półroczu br. wyniki Grupy TP były o 6,1 proc. niższe niż przed rokiem. Odpowiedzią na mniejsze obroty Grupy TP ma być m.in. wprowadzenie nowych ofert produktowych i rewizja średnioterminowej strategii rozwoju spółek.

http://p1.idg.pl/r/5b562

Jak wykryć atak, który nie zostawia śladów na twardym dysku?

Badacze firmy Madiant opracowali sposób wykrywania ataków polegających na wstrzyknięciu kodu do istniejących procesów. Ponieważ taki atak nie pozostawia śladów na dysku twardym, umyka tradycyjnym metodom informatyki śledczej. Prezentacja nowego narzędzia oraz sposobów wykrywania takich ataków odbędzie się na konferencji Black Hat w Las Vegas.

http://p1.idg.pl/r/e8517

RZECZPSOPOLITA

Miliard tylko dla najlepszych

Wkrótce ruszą projekty warte 2 mld zł. Właśnie zakończył się podział unijnych dotacji na najbardziej innowacyjne inwestycje. Pieniędzy starczyło tylko dla 59 firm.

http://www.rp.pl/artykul/9211,342437_Miliard_tylko_dla_najlepszych_.html

Ostatnia szansa TP

Dzisiaj może się rozstrzygnąć sprawa podziału operatora.

http://www.rp.pl/artykul/9211,342416_Ostatnia_szansa_TP_.html

GAZETA WYBORCZA

Naspers dopiął swego. Bierze Bankiera

Powiodło się wezwanie właściciela Allegro i Gadu-Gada na trzeci łup w polskim internecie - akcje Bankiera.pl.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6878475,Naspers_dopial_swego__Bierze_Bankiera.html

PULS BIZNESU

Prezydent: raczej nie będę pisać bloga

Prezydent Lech Kaczyński powiedział na konferencji prasowej w czwartek, że choć uważa blog za pożyteczny, sam raczej pisać go nie będzie. Internauci mogą za to liczyć na odpowiedzi Lecha Kaczyńskiego na zadawane na jego stronie internetowej pytania.

http://www.pb.pl/4/a/2009/07/30/Prezydent_raczej_nie_bede_pisac_bloga2

PARKIET

Motorola zbuduje sieć pod telewizję mobilną

Umowa spółki zależnej NFI Magna Polonia - Info-TV-FM - z międzynarodowym producentem sprzętu telekomunikacyjnego została dobrze przyjęta przez rynek, choć szczegółów nie ujawniono.

http://www.parkiet.com/artykul/26,836091_Motorola_zbuduje_siec_pod_telewizje_mobilna.html

ITPartner

iMed24 z certyfikatem

Portal iMed24, rozwijany przez firmę iMed24 wchodzącą w skład grupy kapitałowej Comarch, może poszczycić się znakiem HONcode. Certyfikat jest przyznawany przez Fundację Zdrowia w Internecie przy ONZ.

http://p1.idg.pl/r/04185

MSPStandard

Jak wycenić chmurę

W praktyce modele wycen usług cloud computing potrafią być tak skomplikowane, że firmy płacą więcej, niż wynikałoby to z ich zapotrzebowania.

http://p1.idg.pl/r/3cc2d

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200