Piątkowy Przegląd Prasy

Wykradziono prognozy finansowe Twittera... Spółki telekomunikacyjne z USA mają perspektywy wzrostów... Internet może być o 10 procent tańszy... Dell planuje rozwój przez akwizycje... Ruszyły konsultacje projektu strategii cyfryzacji... Polacy w międzynarodowych korporacjach... Lech Wałęsa blipuje...

COMPUTERWORLD

Destrukcja mile widziana

Z Vipulem Kocherem, członkiem Indian Testing Board i prezesem indyjskiej firmy PureTesting rozmawiamy o tym, jak się dziś tworzy i testuje oprogramowanie.

http://p1.idg.pl/r/b64b8

Polacy w międzynarodowych korporacjach

W tegorocznej edycji raportu "Polacy w Korporacjach 2009 - Liderzy Korporacji" zwyciężył Ryszard Malinowski, odpowiadający za zarządzanie działalnością firmy Intel w segmencie rozwiązań mobilnych oraz rozwój chipsetów dedykowanych dla platformy IA.

http://p1.idg.pl/r/5f8b4

RZECZPOSPOLITA

Gotowa strategia cyfryzacji

Ruszyły konsultacje projektu nowej strategii cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Dokument od wczoraj dostępny jest w Internecie. Uwagi do niego będzie można zgłaszać przez tydzień.

http://www.rp.pl/artykul/9211,335604_Gotowa_strategia_cyfryzacji.html

Internet o 10 procent tańszy

Darmowe rozliczenia między sieciami. Abonenci mogą oszczędzić 40 mln złotych. Straci na tym TP SA.

http://www.rp.pl/artykul/9211,335603_Internet_o_10_procent_tanszy.html

GAZETA WYBORCZA

Lech Wałęsa blipuje

Były prezydent znany z zamiłowania do nowinek blipuje. Za pomocą telefonu komórkowego dokumentuje każdy dzień swojej pracy w Internecie.

http://wyborcza.pl/1,75248,6830020,Lech_Walesa_blipuje.html

Serwisy społecznościowe są jak nocne kluby

Co jest największym koszmarem młodzieży w serwisach społecznościowych i szansach, jakie przed gazetami otwiera Internet, opowiada "Gazecie" dr Jeffrey Cole.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6830126,Serwisy_spolecznosciowe_sa_jak_nocne_kluby.html

Finanse Twittera na hakerskim widelcu

Anoninowy haker trafił w czuły punkt menedżerów Twittera. Z ich prywatnych kont wyciągnął ponad trzysta dokumentów, w tym prognozy finansowe spółki.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6830144,Finanse_Twittera_na_hakerskim_widelcu.html

PULS BIZNESU

Spółki telekomunikacyjne z USA mają perspektywy wzrostów

Wydatki na technologie będą spadać w 2009 r., jednak sądzimy, że oczekiwania rynkowe były zbyt pesymistyczne i potężne wydatki w tym obszarze w II połowie 2009 r. będą miłym zaskoczeniem - uważa Grant Bowers zarządzający portfelem Franklin Global Advisors.

http://www.pb.pl/a/2009/07/16/Spolki_telekomunikacyjne_z_USA_maja_perspektywy_wzrost2

MSPStandard

Diabeł tkwi w umowie

Najtrudniejsze zadanie przy wyborze i wdrożeniu systemu ERP to często negocjacje handlowe. Wielu dalszych problemów można bowiem łatwo uniknąć dzięki dobrze przygotowanej umowie wdrożeniowej.

http://p1.idg.pl/r/c5f9c

Microsoft: Nowa oferta pakietowego licencjonowania zbiorowego tańsza nawet o 40 proc.

Z początkiem października br. Microsoft wprowadzi nowe pakiety licencji masowych. Zdaniem przedstawicieli koncernu oszczędności wynikające z zakupu oprogramowania na nowych warunkach mogą sięgać nawet 40 proc. Dodatkowe korzyści mają wynikać również z ujednolicenia warunków licencjonowania aplikacji w ramach poszczególnych pakietów.

http://p1.idg.pl/r/54808

ITPartner

Dell planuje rozwój przez akwizycje

Koncern Dell z producenta sprzętu ma stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług biznesowych. Firma przymierza się m.in. do zakupu spółek specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu składowania danych oraz usługach IT.

http://p1.idg.pl/r/0e91a

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200