Piątkowy Przegląd Prasy

Wkrótce przetarg na łączność dla służb... Spada sprzedaż elektroniki w polskich sklepach internetowych... Inwestycja HP czeka na decyzję Ministerstwa Gospodarki... Wola Info obniża pensje... Play oferuje darmowy abonament... PARP wypłaciła firmom tylko 9 mln zł zaliczek... E-państwo zwiększa zainteresowanie Internetem... Nadchodzi czas łatwej zmiany operatora...

COMPUTERWORLD

Polska nauka nie otwarta

Może i mamy czwartą, największą Wikipedię na świecie, ale polskie środowisko naukowe nie jest w ogóle zainteresowane otwartym udostępnianiem swojego dorobku.

http://p1.idg.pl/r/9aeed

Inwestycja HP czeka na decyzję Ministerstwa Gospodarki

Jeśli pozytywnie rozpatrzy prośbę o dofinansowanie drugiego etapu rozwoju wrocławskiego BPO, liczba zatrudnionych tam pracowników może zwiększyć się dwukrotnie.

http://p1.idg.pl/r/8a0f9

Porównanie wynagrodzeń informatyków w branży IT i w innych branżach

Sprawdź ile możesz zarobić na stanowisku informatyka w swoim regionie i sąsiednim województwie. Porównaj różnice między Twoimi zarobkami i zarobkami Twoich kolegów. Przedstawiamy raport nt. wynagrodzenia na 16 stanowiskach informatycznych (programista, administrator sieci, tester oprogramowania itd.).

http://p1.idg.pl/r/60c3f

RZECZPOSPOLITA

Speckomunikacja za pół miliarda

Wkrótce przetarg na łączność dla służb. Na początek MSWiA uruchomi ją tylko w sześciu miastach

http://www.rp.pl/artykul/9211,322182_Speckomunikacja_za_pol_miliarda.html

GAZETA PRAWNA

Tylko 9 mln zł zaliczek wypłaciła PARP firmom

Mniej niż połowa kwoty wypłaconej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości trafiła do przedsiębiorców. Aby zachęcić inwestorów, Agencja chce zmiany zasad poręczania zaliczek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/325997,tylko_9_mln_zl_zaliczek_wyplacila_parp_firmom.html

E-państwo zwiększa zainteresowanie Internetem

Aplikacje i rozwiązania informatyczne ułatwiające kontakt z instytucjami państwowymi i samorządowymi mogą zwiększyć zainteresowanie Internetem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/325690,e_panstwo_zwieksza_zainteresowanie_internetem.html

Spada sprzedaż elektroniki w polskich sklepach internetowych

Sprzedaż w e-sklepach wciąż rośnie, choć wolniej niż w ubiegłym roku. Polacy mocno ograniczyli w II kwartale wydatki na sprzęt rtv i agd, wciąż chętnie kupują jednak książki i muzykę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/325564,spada_sprzedaz_elektroniki_w_polskich_sklepach_internetowych.html

GAZETA WYBORCZA

Internet musi być wolny totalnie

Nikt nie ma prawa decydować, co jest, a czego nie ma w Internecie - mówi Marcin de Kamiński, współzałożyciel The Pirate Bay, największego na świecie serwisu dla internetowych piratów. Tu jest miejsce na wszystko. Także na treści rasistowskie czy pornografię dziecięcą.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6735034,Internet_musi_byc_wolny_totalnie.html

Nadchodzi czas łatwej zmiany operatora

Przeniesienie numeru do innego operatora w jeden dzień i bez opłat? Ta rewolucyjna dla polskiego rynku zmiana nadchodzi wielkimi krokami - minister infrastruktury podpisał właśnie odpowiednie rozporządzenie.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6734645,Nadchodzi_czas_latwej_zmiany_operatora.html

PULS BIZNESU

"Działania Playa są żenujące"

Walka o każdy kawałek tortu staje się coraz bardziej zacięta. Play oferuje teraz darmowy abonament.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/18/Dzialania_Playa_sa_zenujace2

PARKIET

Wybór mniejszego zła

Zarząd Woli Info w ramach szukania oszczędności zaproponował pracownikom 10-proc. obniżkę pensji. Będzie obowiązywała od lipca do końca roku. Sam obciął swoje wynagrodzenia o 20 proc.

http://www.parkiet.com/artykul/26,822041_Wola_Info_Wybor_mniejszego_zla.html

MSPStandard

Jak IT będzie zarządzać energią

Czekają nas wielkie zmiany - musimy ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, mądrze wykorzystywać energię z alternatywnych źródeł, minimalizując jednocześnie jej zużycie.

http://p1.idg.pl/r/ecc8b

ITPartner

Europejskie porządki Fujitsu

Fujitsu Technology Solutions (d. Fujitsu Siemens Computers) wchłania na poziomie Europy, dział usługowy Fujitsu Services. To również potencjalnie nowe możliwości i od 200 do 500 dodatkowych osób zatrudnionych w koncernie w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/1ff8d

Najbardziej "zielone" rozwiązanie IT

Rozwiązania chłodzące InRow firmy APC zostały uznane za najlepszy produkt energooszczędny w tegorocznej edycji nagród Green Enterprise IT, przyznawanych przez Uptime Institute.

http://p1.idg.pl/r/ddf39

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200