Piątkowy Przegląd Prasy

TP SA ma się lepiej niż rywale... Nasza-klasa.pl też lobbuje za EIT dla Wrocławia... Sklepy internetowe oprą się recesji... MCI kupuje w Czechach... Polacy chcą opanować e-turystykę w regionie... Daj ryż głodującym klikając w Internet...

COMPUTERWORLD

Małe Gadu Gadu z obsługą dotykowych ekranów

Ukazała się nowa wersja mobilnego Gadu-Gadu. Interfejs "przenośnego" GG z numerem 3.0.11 został napisany całkowicie od początku. Nowością jest m.in. obsługa urządzeń przenośnych wyposażonych w ekran dotykowy.

http://p1.idg.pl/r/f1ef4

RZECZPOSPOLITA

Sklepy internetowe oprą się recesjiTrudności gospodarcze Stanów Zjednoczonych nie ograniczą handlu internetowego zarówno w USA, jak i skali globalnej. W ocenie firmy badawczej Forrester Research w Stanach, czyli na najważniejszym światowym rynku e-handlu, jego obroty powiększą się w tym roku o 17 proc. i wyniosą 204 mld dolarów.

http://rp.pl/artykul/125618.html

TP SA ma się lepiej niż rywaleDuzi operatorzy wciąż świetnie zarabiają. TP SA pozostaje najbardziej rentowną w branży. Jej wpływy od jednego klienta są nawet dwa razy wyższe niż konkurentów.

http://rp.pl/artykul/125611.html

MCI kupuje w CzechachInformacja o przejęciu przez fundusz MCI Management czeskiego portalu turystycznego INVIA.cz podniosła wczoraj notowania spółki o 7,99 proc. Jej obroty podczas sesji osiągnęły 1,58 mln zł.

http://rp.pl/artykul/125592.html

Polacy chcą opanować e-turystykę w regionieWakacje.pl wchodzą na Ukrainę. Spółka finalizuje porozumienie, które pozwoli na stworzenie na tamtym rynku nowego portalu turystycznego.

http://rp.pl/artykul/125591.html

TP SA chce odkupić swoje akcje od Skarbu PaństwaTP SA jest gotowa odkupić od Skarbu Państwa 4,05 proc. własnych akcji w ramach programu buy-buck, ale w grę nie wchodzi dodatkowa premia dla Skarbu Państwa - poinformował prezes TP Maciej Witucki.

http://rp.pl/artykul/125243.html

GAZETA WYBORCZA

Nasza-klasa.pl też lobbuje za EIT dla Wrocławia Najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce włączył się w walkę o Europejski Instytut Technologiczny. Na stronach serwisu powstał już profil EIT, na którym można poprzeć aspiracje Wrocławia, obejrzeć zdjęcia przyszłych obiektów EIT, a także podyskutować na forum o tym pomyśle.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5154074.html

Daj ryż głodującym klikając w InternetCodziennie 25 tys. ludzi umiera na świecie z głodu. Wystarczy jednak język angielski i dostęp do internetu, by tę liczbę zmniejszyć.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75477,5151699.html


TOP 200