Piąta generacja napędów taśmowych LTO-5 Actidata

Actidata, niemiecki producent rozwiązań do zabezpieczania i archiwizacji danych, rozszerzył serię napędów actiTape LTO o 5-tą generację tej technologii. Firma oferuje napędy taśmowe LTO-5 o połowie i pełnej wysokości oraz nośniki danych.

Technologia LTO-5 niemal dwukrotnie podwaja pojemność w stosunku do technologii LTO-4. Napędy są wyposażone w sprzętowe szyfrowanie danych AES 256-bit i oferują pojemność do 3 TB oraz szybkość przepływu danych do 280 MB/s, czyli ponad 1 TB danych w ciągu godziny (przy sprzętowej kompresji danych 2:1). Napędy o połowie wysokości wyposażone są w dynamiczną buforową pamięć (cache) zapisu/odczytu o pojemności 256 MB, natomiast napędy o pełnej wysokości oferują 512 MB.

Piąta generacja napędów taśmowych LTO-5 Actidata

Cena rynkowa nowych urządzeń (dla użytkownika końcowego bez VAT) wynosi od 2495 euro (actiTape LTO-5 HH; Internal SAS) do 3495 euro (actiTape LTO-5 FH; Internal FC).

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200