Photoscape przyda się, gdy trzeba edytować zdjęcie

Wiele osób pracujących w IT nie ma zdolności artystycznych, a także nie korzysta na co dzień z programów graficznych. Photoscape pozwoli im na edycję zdjęć w łatwy sposób, bez konieczności poświęcania czasu na naukę. Narzędzie jest bardzo intuicyjne w obsłudze.

Photoscape przyda się wielu pracownikom / Fot. Unsplash.com

Photoscape przyda się wielu pracownikom / Fot. Unsplash.com

Photoscape pozwala na zmianę kolorów poprzez dodawanie filtrów, poprawę kontrastu, czy też regulowanie jasności. Bez trudu dodamy też efekty wizualne i podpisy, a także połączymy kilka zdjęć w jedno.

Jest też opcja przycinania, cenzurowania wybranych elementów (dodawanie pikselozy), wygładzania obrazów, czy nawet tworzenia animowanych GIF-ów. Zmienimy też rozdzielczość, czy też umieścimy zdjęcie w ramce.

Zobacz również:

  • DXC i Manchester United ogłaszają partnerstwo technologiczne
  • Samsung pokazuje jak wspierać smartfony z Androidem

Photoscape - na Windows i Mac

Aplikacja Photoscape dostępna jest na komputery Mac i Windows, i jest oferowana bezpłatnie. Autorzy projektu przyjmują darowizny w serwisie.

Zobacz: TPM

Warto wiedzieć, że mamy tutaj również przeglądarkę zdjęć, z poziomu której możemy przygotować pokaz slajdów. Z kolei w edytorze zdjęć możemy pracować nad jednym zdjęciem, albo załadować od razu całą serię.

Za pomocą Photoscape zmienimy też nazwy plików w sposób masowy, jak również uda nam się rejestrować zrzuty ekranowe.

Program ma również możliwość konwertowania obrazów RAW do formatu JPG. Jest nawet opcja pobrania koloru z punktu na zdjęciu i przygotowanie zdjęć do druku. Jedną z nowszych funkcji jest wyszukiwanie twarzy na zdjęciach, by później znaleźć podobne twarze w internecie.

Sprawdź: Google Tłumacz

Jeśli od czasu do czasu musimy poprawić jakieś zdjęcie, albo chcemy przeprowadzić prostą edycję, nie ma potrzeby, aby od razu kupować np. pakiet Adobe CC. Z kolei systemowy Paint często jest jednak niewystarczający i zbyt ograniczony pod względem funkcjonalnym. W takich sytuacjach Photoscape okaże się bardzo dobrą alternatywą. Oczywiście pod warunkiem, że dział IT wyrazi zgodę na instalację programu. To akurat kwestia indywidualna, zależna od polityki stosowanej w firmie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200