Philips zwalnia pracowników

Philips Electronics NV, zatrudniający na całym świecie ponad ćwierć miliona pracowników, zamierza zwolnić w tym roku 10-15 tys. osób.

Philips Electronics NV, zatrudniający na całym świecie ponad ćwierć miliona pracowników, zamierza zwolnić w tym roku 10-15 tys. osób.

W zeszłym roku redukcje wyniosły tyle samo. Konieczność dalszego obniżenia zatrudnienia wiąże się z przewidywanym niskim popytem na rynku konsumenckim. Z drugiej strony, firma spodziewa się dobrych wyników na rynku przemysłowym i zamierza rozwinąć produkcję sprzętu multimedialnego oraz oprogramowania. W 1992 r. sprzedaż Philipsa wzrosła tylko o 3%, osiągając poziom 31,6 mld USD. Ten pozornie pozytywny wynik osiągnięto przez rozdmuchanie obrotów i obniżenie zysku z 605 mln USD w 1991 r. do 486 mln USD w 1992 r. Konkurenci Philipsa komentują wynik sarkastycznie - 486 to dobra liczba w przemyśle komputerowym. Przedstawiciele Philipsa odpowiadają, że po redukcjach firma znów powinna osiągać wysokie wyniki. Ich zdaniem, rynek w najbliższych latach będzie należeć do urządzeń "bardziej osobistych, bardziej cyfrowych i bardziej interakcyjnych" - a takie najlepiej robi Philips.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200