Philips zakończył dobry rok finansowy

Holenderski koncern elektroniczny Philips Electronics odnotował w minionym roku wzrost sprzedaży komponentów i układów półprzewodnikowych, co zaowocowało znaczną poprawą wyników finansowych firmy. I...

Holenderski koncern elektroniczny Philips Electronics odnotował w minionym roku wzrost sprzedaży komponentów i układów półprzewodnikowych, co zaowocowało znaczną poprawą wyników finansowych firmy.

IV kwartał Philips zakończył sprzedażą na poziomie 11 mld euro, a więc o 15% większą niż w roku poprzednim (ok. 9,56 mld euro). Zysk netto za ostanie trzy miesiące roku 2000 wzrósł o 46% i wyniósł 802 mln euro.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W całym roku finansowym 2000 przychody wyniosły 37,86 mld euro, co stanowi 20-proc. wzrost w stosunku do roku 1999 (31,5 mld euro), natomiast zysk netto zwiększył się o ok. 40% i osiągnął wartość 2,56 mld euro (1,8 mld euro).

"Mogę powiedzieć, że wspaniale rozpoczęliśmy nowe tysiąclecie. Wszystkie nasze działy poprawiły swoje wyniki w roku 2000, co pozwoliło osiągnąć nam właśnie takie rezultaty" - powiedział Cor Boonstra, prezes i dyrektor wykonawczy Philipsa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200