Philips tworzy kolejny dział sieciowy

Będzie się on zajmował tworzeniem produktów półprzewodnikowych, przeznaczonych na rynek urządzeń sieciowych, w tym do użytku domowego, zapewniających szerokopasmowy dostępu do Internetu, wykorzystywanych w rozwiązaniach VPN i sieciach światłowodowych.

Philips Semiconductor, należący do Royal Philips Electronics, poinformował o planach utworzenia nowego działu zajmującego się rozwiązaniami sieciowymi - Networking Business Line.

Działania Networking Business Line skupią się na tworzeniu produktów półprzewodnikowych, przeznaczonych na rynek urządzeń sieciowych, w tym skierowanych na rynek domowy, szerokopasmowego dostępu do Internetu, prywatnych sieci wirtualnych (VPN) i światłowodowych.

Dział powstanie z połączenia obecnie istniejących linii produktów sieciowych i komunikacyjnych. W jego ofercie znajdą się rozwiązania i technologie zarówno bezprzewodowe, jak i tradycyjne (kablowe). Ponadto mają powstawać kompletne urządzenia wykorzystujące układy ze zintegrowanym systemem (tzw. system-on-a-chip).

Dyrektorem generalnym nowego działu został mianowany Phil Pollock, kierujący dotychczas działem łączności w Philips Semiconductor.

Networking Business Line jest już drugim działem sieciowym, utworzonym w tym roku przez Philipsa. W połowie stycznia firma poinformowała o uruchomieniu działu specjalizującego się w rozwiązaniach dla sieci VPN.

***

Philips utworzył dział poświęcony prywatnym sieciom wirtualnym

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200