Philips - solidne nagrywanie DVD

Koncern Philips poinformował o opracowaniu nowej technologii, zapewniającej wysoką jakość zapisu na każdym nagrywalnym nośniku DVD. System SolidBurn przed rozpoczęciem nagrywania testuje krążek i na podstawie uzyskanych wyników dobiera optymalne parametry nagrywania.

SolidBurn po umieszczeniu w napędzie 'nieznanego' nośnika (tzn. płyty, której nie ma na liście certyfikowanych krążków) rozpoczyna szereg testów. To umożliwia określenie dokładnych parametrów płyty oraz zdefiniowanie optymalnej prędkości zapisu.

Przedstawiciele Philipsa tłumaczą, iż klienci korzystający z nagrywarek wyposażonych w nową technologię nie będą musieli cyklicznie uaktualniać firmware'u napędów, by upewnić się, że prawidłowo obsługuje on wszystkie dostępne na rynku nośniki. Oczywiście, dotyczy to jedynie uaktualnień zawierających spis nowych certyfikowanych płyt.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Philipsa, testy przeprowadzone w laboratoriach firmy wykazały, że płyty zapisywane z wykorzystaniem nowej technologii zawierały znacznie mniej błędów zapisu i zakłóceń niż takie same krążki, zapisane przy pomocy zwykłych nagrywarek.

Koncern zapowiedział również, że w system SolidBurn wyposażone będą nagrywarki DVDR1648 oraz DVDR1628, które pojawią się w sprzedaży w sierpniu 2005 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200