Philips przejmuje pakiet kontrolny w firmie świadczącej usługi związane z dokumentacją medyczną

Holenderski Philips Electronics kupuje 60% akcji w MedQuist, amerykańskiej firmie świadczącej usługi outsourcingowe, związane z dokumentacją medyczną. Wartość transakcji jest szacowana na 1,2 mld USD....

Holenderski Philips Electronics kupuje 60% akcji w MedQuist, amerykańskiej firmie świadczącej usługi outsourcingowe, związane z dokumentacją medyczną. Wartość transakcji jest szacowana na 1,2 mld USD.

W ramach umowy firmy będą wspólnie pracować nad technologią rozpoznawania mowy, która ma trafić na rynek 2001-2005 r.

Philips, dzięki przejęciu, będzie mógł globalnie zaoferować technologie MedQuist jako usługi w sieciach szerokopasmowych. Ponadto technologie rozpoznawania mowy holenderskiego producenta pozwolą na podwyższenie jakości usług MedQuist, związanych z zamianą specjalistycznych zapisów medycznych na tekst.

Zarówno Philips Medical Systems, który dostarcza diagnostyczne systemy rentgenowskie i ultrasonograficzne, jak i MedQuist, obsługują głównie szpitalne oddziały radiologiczne, które wykorzystują usługi transkrypcyjne do m.in. opisu zdjęć rentgenowskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200