Philips: DVD+R w 6 minut

Koncern Philips Electronics zapowiedział rychłe wprowadzenie na rynek zapowiadanej już od jakiegoś czasu, pierwszej na świecie nagrywarki DVD, która oferuje zapis z 16-krotną prędkością.

Nowy model o symbolu DVDRW1640K zbudowany jest na bazie dostępnej już nagrywarki DVDRW885K. Jednak do podstawowych różnic pomiędzy obydwoma urządzeniami należy zaliczyć maksymalną, 16-krotną prędkość zapisu krążków formatu DVD+R, która pozwoli skrócić proces nagrywania takiej płyty do niespełna 6 minut. Dodatkowo model DVDRW1640K będzie obsługiwał nośniki dwuwarstwowe DVD+R DL o pojemności 8,5 GB.

Prawdopodobnie z najszybszego na świecie zapisu DVD skorzystają jako pierwsi posiadacze nowych komputerów marki Dell, w których model DVDRW1640K będzie montowany. Plany produkcyjne obejmują około 600 tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Producenci zapłacą za 16-krotną nagrywarkę Philipsa w granicach 80-90 EUR, zaś klientowi końcowemu przyjdzie za nią zapłacić około 180 EUR.

Więcej informacji: http://www.philips.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200