Pesymistyczni kierownicy

Przedstawiciele europejskiej wyższej kadry menedżerskiej pesymistycznie oceniają perspektywy ogólnoświatowej gospodarki w ciągu najbliższego roku.

O 15% zmniejszył się w ostatnim kwartale odsetek europejskich menedżerów, którzy wierzą, że w ciągu roku nastąpi poprawa globalnej sytuacji gospodarczej. Wynika tak z badania przeprowadzonego przez Taylor Nelson Sofres we współpracy z Deloitte Consulting.

19% europejskiej kadry menedżerskiej spodziewa się osłabienia sytuacji gospodarczej w ciągu najbliższego roku, podobne obawy żywi 45% szefów przedsiębiorstw azjatyckich i 5% amerykańskich.

Zobacz również:

  • Jak zamieniać dane w strategię biznesową
  • Świetna sprzedaż laptopów w pierwszym kwartale 2021

Przedstawiciele dużych firm w mniejszym stopniu obawiają się pogorszenia sytuacji. Respondenci z firm o obrotach poniżej 1 mln USD, niemal dwukrotnie częściej przewidują, że w ciągu roku pogorszy się sytuacja ekonomiczna, niż osoby z przedsiębiorstw o obrotach sięgających 3 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200