Permanentna integracja

Integracja rozwiązań sprzętowych i programowych to największe wyzwanie, jakie chce podjąć Compaq.

Integracja rozwiązań sprzętowych i programowych to największe wyzwanie, jakie chce podjąć Compaq.

"Compaq nie jest wyłącznie producentem komputerów PC" - to podstawowe hasło tegorocznej europejskiej konferencji użytkowników rozwiązań firmy - ITUG/ DECUS. Obecnie większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży wysoko wydajnych rozwiązań przejętych wraz z Digital Equipmnet i Tandem Computer. Podczas konferencji Compaq poinformował również o porozumieniu z Intelem, w ramach którego obie firmy opracują nową konstrukcję serwerów o wstępnej nazwie QuickBlade, przeznaczonych do instalowania w szafach przemysłowych. Umożliwią one obsługę w jednej szafie o standardowej wysokości do 280 procesorów.

Bezpieczny ProLiant

Podczas konferencji Compaq zaprezentował plany rozwoju wszystkich serii serwerowych. Firma zamierza rozwijać serwery intelowskie ProLiant przede wszystkim w zakresie zwiększania bezpieczeństwa ich pracy. Jest to realizowane zarówno poprzez wewnętrzną rozbudowę serwerów i dublowanie komponentów, które mogą ulec awarii, jak i poprzez ułatwienie ich łączenia w klastry.

Dostępne na rynku modele ProLiant 300, 500 i 700 umożliwiają już instalowanie dodatkowych modułów pamięci pracujących w trybie spare, a uaktywnianych tylko wtedy, gdy awarii ulegnie któryś z podstawowych modułów. Najbardziej zaawansowane możliwości w tym zakresie oferują serwery linii ProLiant 700, w których pamięć działa w trybie RAID (wszystkich pięć banków pamięci jest aktywnych i awaria jednego z modułów nie powoduje utraty zawartości pamięci).

Inną nową technologią, która wkrótce powinna znaleźć szerokie zastosowanie, jest RAID ADG (Advanced Data Guarding). System ten umożliwia budowę tak jak RAID 4 i 5 z tym, że użytkownik sam może decydować, ile chce mieć nadmiarowych dysków w macierzy.

Wspólna wysoka wydajność

Compaq obecnie stara się integrować wysoko wydajne rozwiązania oparte na procesorach Intel i Alpha. Jako pierwsze mają być udostępnione rozwiązania umożliwiające scentralizowane zarządzanie klastrami - bez względu na platformę sprzętową. Docelowo firma planuje wprowadzić na rynek modularne serwery Intel i Alpha, które będą się komunikować ze sobą i wspólnymi systemami pamięci masowych z wykorzystaniem magistrali Infiniband.

Przedsięwzięciem, które ma zapewnić integrację różnych platform na poziomie aplikacyjnym, jest Zero Latency Enterprise (ZLE). Opracowywane są interfejsy i rozwiązania, które umożliwią synchronizację w czasie rzeczywistym wszystkich repozytoriów danych zawierających wzajemnie dublowane lub skorelowane informacje. Dzięki temu modyfikowanie danych np. w systemie CRM powoduje automatyczne wprowadzenie analogicznych zmian we wszystkich bazach danych i systemach połączonych interfejsami ZLE, np. bazach danych obsługujących internetowy system sprzedaży. Według Compaqa, rozwiązania ZLE testowane są obecnie przez ok. 20 klientów.


TOP 200