PerfectOffice 7.0

Kontynuując strategię ''powrotu do korzeni'' Novell zamierza dostarczyć na rynek zestaw aplikacji umacniający pozycję NetWare.

Kontynuując strategię ''powrotu do korzeni'' Novell zamierza dostarczyć na rynek zestaw aplikacji umacniający pozycję NetWare.

PerfectOffice 7.0 for Windows 95 będzie bez wątpienia ważnym testem dla Novella. Amerykańskiemu koncern zamierza wykorzystać sieciowy system operacyjny NetWare do walki z konkurencją Microsoftu, który ma ok. 90% udziałów na rynku w zakresie pakietów zintegrowanych typu Office.

PerfectOffice 7.0 zawier elementy zapewniające pełniejszą integrację z NetWare:

- Wspólna książka adresowa stworzona w NetWare Directory Services (NDS). Obecnie użytkownicy mają trzy oddzielne książki adresowe: NetWare, GroupWise oraz obecnego w PerfectOffice zarządcy informacji osobistych - InfoCentral. W wersji 7.0 klienci uzyskają pojedynczą książkę adresową dostępną za pomocą dołączonej do pakietu przeglądarki NDS.

- Integracja z usługami NetWare takimi jak obsługa plików i wydruku oraz licencjonowanie i liczenia liczby kopii aplikacji w systemie.

- Funkcja kontroli przepływu pracy zapożyczona z technologii przesyłania wiadomości zastosowanej w GroupWise. Umożliwia ona dokładne śledzenie obiegu dokumentów.

- Obsługa Lotus Notes F/X, co pozwoli użytkownikom na wymianę danych z polami Notes.

Premiera PerfectOffice for Windows 95 została odłożona przez firmę o trzy miesiące. W sierpniu Novell twierdził, że produkt pojawi się na rynku jeszcze w br. Tymczasem zestaw aplikacji dla MS Windows NT nie będzie wprowadzony na rynek do I kw. 1996 r. Testy wersji beta PerfectOffice 7.0 mają rozpocząć się w listopadzie br.

W przyszłości Novell zamierza wprowadzić PerfectOffice Server. Jest to jedna z planowanych usług dla grup roboczych (NetWare Workgroup Services) eliminująca potrzebę posiadania oddzielnych serwerów aplikacji. Novell rozważa także dołączenie aplikacji do systemu NetWare.

Według wielu użytkowników nowa wersja pakietu jest ostatnią szansą Novella na odegranie znaczącej roli na rynku zestwów aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200