Peregrine: wracamy na prostą

Firma Peregrine Systems, borykająca się od maja 2002 r. z poważnymi kłopotami finansowymi, zaprezentowała plany rozwoju swoich produktów.

Firma Peregrine Systems, borykająca się od maja 2002 r. z poważnymi kłopotami finansowymi, zaprezentowała plany rozwoju swoich produktów.

Głównym elementem przyjętej strategii jest konsolidacja oferowanych technologii w ramach dwóch zintegrowanych pakietów produktów: Service Center (przeznaczonego do obsługi zgłoszeń o awariach) i Asset Center (do zarządzania zasobami). Wcześniej firma oferowała poszczególne rozwiązania jako pojedyncze moduły.

Harmonogram wprowadzania na rynek nowych wersji obu pakietów obejmuje okres do marca 2004 r. Przedstawiciele Peregrine Systems podkreślali, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy udało się dotrzymać wszystkich zobowiązań związanych z rozwojem oprogramowania. Niedawno firma wprowadziła na rynek Service Center Essentials - okrojoną wersję systemu do obsługi Service Desk. Udostępniono także dwa istotne rozszerzenia do systemu Service Center 5.0 związane z przyspieszeniem czasu diagnozowania problemów i zarządzania obciążeniem systemu.

W maju 2002 r. ujawniono, że praktyki księgowe firmy znacznie odbiegają od przyjętych standardów. W efekcie z Peregrine odeszło dwóch kluczowych członków kierownictwa, a wartość akcji spółki była wyceniana na kilkanaście centów, co sprawiło, że firma została usunięta z giełdy. Pomimo kłopotów, firmie udało się utrzymać bazę klientów. Na całym świecie z rozwiązań Peregrine korzysta blisko 3,5 tys. przedsiębiorstw. W Polsce użytkownikami Peregrine są m.in. PTK Centertel, Poczta Polska i Thomson Multimedia.


TOP 200