PeopleSoft: zysk spadł o 70 proc.

Producent aplikacji ERP zamknął II kw. 2004 poniżej wcześniejszych prognoz, które zakładały spadek przychodów w okresie kwiecień-czerwiec. Sprzedaż PS w podsumowanym okresie obniżyła się do 647,3 mln USD, wobec prognozowanych przychodów rzędu 655-665 mln USD. Zysk netto spółki spadł o 70 proc. do 11 mln USD, w porównaniu do ubiegłorocznych 36,5 mln USD.

7,2 mld USD - Oracle jest gotów zapłacić za przejęcie PeopleSoftu.

O niższych od oczekiwanych przychodach PeopleSoft informował na początku lipca. W ubiegłym roku sprzedaż spółki w II kw. wyniosła 497,4 mln USD. W lipcu doszło do fuzji z J.D. Edwards , którego wyniki zostały włączone do raportów PeopleSoft w III kw. 2003 r. Pomijając koszty tej akwizycji oraz wydatki związane z batalią przeciwko Oracle , zysk w II kw. spadł z 54 do 51 mln USD w ujęciu rocznym.

Prezes PeopleSoftu Craig Conway stanowczo podkreślił, że słabe wyniki producenta są związane z "udaną próbą Oracle zaszkodzenia interesom PeopleSoft". Conway zapowiedział, że podczas rozprawy w procesie wytoczonym Oracle, jako dowód przedstawi listę anulowanych i opóźnionych kontraktów za II kwartał. Przypomnijmy, PeopleSoft oskarżył rywala o prowadzenie kampanii mającej na celu zniechęcenie obecnych i potencjalnych klientów do oprogramowania firmy z Pleasanton.

Zobacz również:

  • Grupa MTP wybrała system ERP firmy Soneta
  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Spółka zapowiedziała, że nie poda prognoz dotyczących III kw. nim prowadzący sprawę DOJ kontra Oracle nie ogłosi ostatecznej decyzji dotyczącej dalszych losów oferty wrogiego przejęcia. Jak informowaliśmy wcześniej, amerykański departament sprawiedliwości nie zgodził się na fuzję producentów.

Informacje o obniżonych przychodach publikowało wcześniej wielu innych dostawców oprogramowania - m.in. Computer Associates, Siebel Systems oraz BMC Software. Na tym tle wyraźnie odznacza się SAP, który II kw. 2004 zwiększył sprzedaż swoich aplikacji w USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200