PeopleSoft ułatwi wdrażanie CRM

Firma PeopleSoft przygotowuje wydanie oprogramowania zaprojektowanego pod kątem ułatwiania instalacji i integracji korporacyjnych aplikacji CRM.

Jeszcze w tym tygodniu firma ma ogłosić PeopleSoft 8.8 Produktivity Pack, który zawiera nowe technologie oraz udoskonalone funkcje - istniejące w dotychczasowych wydaniach tego oprogramowania. Między innymi, w celu zapewnienia możliwości szybszego wdrażania PeopleSoft CRM, dodano narzędzia integracyjne pozwalające na szybkie podłączenie aplikacji związanych z obsługą klientów do systemów zaplecza pochodzących od konkurentów, takich jak Oracle czy SAP.

Te nowe narzędzia zbudowano wykorzystując technologię integracyjną PeopleSoft AppConnect. Wprowadzają one do procesów biznesowych mechanizmy rutowania danych, pozwalające na łączenie aplikacji CRM z systemami finansowymi lub systemami zarządzania łańcuchem dostaw, co ma zapewnić pełną obsługę złożonych transakcji, takich jak procesy zamówień czy zlecenia serwisowe.

Zobacz również:

Zapowiedziano również aplikację Infosync Server, która ma zapewnić serwerom, na których pracuje PeopleSoft CRM, automatyczną wymianę uaktualnień danych o klientach za pośrednictwem systemów wyposażonych w Microsoft Outlook lub Lotus Notes, eliminując potrzebę ręcznej interwencji.

Nowe możliwości, przygotowane przez PeopleSoft, mogą oferować lepszą metodę usprawniania procesu instalacji CRM. Projekty CRM często generują koszty przekraczające korzyści z ich stosowania, a wynika to z tego, że zespoły wdrażające mają, zazwyczaj, kłopoty z dotrzymaniem terminów harmonogramu wdrożeń.

PeopleSoft sfinalizował w ubiegłym miesiącu przejecie firmy J.D. Edwards. W najbliższym czasie firma ma ogłosić „mapę drogową” integracji swoich produktów z aplikacjami J.D. Edwards.

Możliwości usprawniania instalacji zapowiedziane przez PropleSoft powinny spodobać się dotychczasowym użytkownikom, którzy borykają się z problemami integracji, ale prawdopodobnie nie zwabią zbyt wielu nowych, potencjalnych użytkowników, którzy zniechęceni są potyczkami Oracle – PeopleSoft.


TOP 200