PeopleSoft mówi nie

Rada nadzorcza opowiedziała się zdecydowanie przeciwko przejęciu spółki przez Oracle. Zdaniem kierownictwa firmy, Oracle zaniechałby rozwój produktów PeopleSoft co zaszkodziłoby klientom i akcjonariuszom spółki.

Problemem stała się także proponowana cena. Oferta Oracle opiewa na 5,1 mld USD. Zarząd PoepleSoft utrzymuje, że to 16 USD za akcje firmy to zbyt niska wycena. Ich kurs wzrósł obecnie do blisko 18 USD. Oracle zapewne zablokowałby planowane przejęcie przez PeopleSoft konkurencyjnej firmy J.D. Edwards. Zarząd i akcjonariusze tej ostatniej również nie chcą aby PeopleSoft przeszła w ręce firmy dowodzonej przez Larry’ego Ellisona.

Kierownictwo PeopleSoft będzie rekomendowało odrzucenie oferty Oracle. Akcjonariusze PeopleSoft mają czas na podjęcie decyzji do 7 lipca. Na powstałej niepewności związanej z planowanymi zmianami własnościowymi dotyczącymi PeopleSoft i J.D. Edwards zamierza skorzystać SAP. Firma planuje już uruchomienie kampanii marketingowej skierowanej do klientów obydwu firm, pod wymownym hasłem – „Jedynie SAP oferuje pewne rozwiązania w tych niepewnych czasach.”

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200