PeopleSoft: kolejne postępowanie

Do sądu w Delaware tym razem wpłynął wniosek części akcjonariuszy producenta oprogramowania z Pleasanton. Posiadacze akcji domagają się zaniechania, niedawno rozszerzonego "programu ochronnego" dla klientów firmy.

Przypomnijmy, zarząd PeopleSoft wprowadził program refundacji kosztów dla klientów firmy, w przypadku gdy zostanie ona przejęta i jej produkty nie będą rozwijane. Stało się to zaraz po tym, jak Oracle ujawnił swoje plany wrogiego przejęcia w czerwcu br.

Przyjęte niedawno warunki zakładają między innymi, że wysokość odszkodowania, którego wartość może sięgać teraz pięciokrotności wykupionej licencji, byłoby wypłacane przez dwa lata, a nie jak pierwotnie zakładał plan, przez rok.

Zobacz również:

  • Produkcja 2 nm układów powinna rozpocząć się już w 2025 roku
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Podwoił się czas, w którym firma będzie wypłacać rekompensaty, jeśli nowy właściciel zaprzestanie produkcji lub wspierania jej rozwiązań.

Wygląda na to, że część akcjonariuszy PeopleSoft stara się "oczyścić pole" dla Oracle, domagając się uznania ich prawa do zaakceptowania oferty rywala. Twierdzą, że program w swej obecnej postaci uniemożliwia zupełnie powodzenie planów firmy Larry'ego Ellisona.

Rzecznik PeopleSoft oświadczył, że nowe postępowanie jest bezprzedmiotowe i firma zamierza bronić się przy użyciu zdecydowanych środków. Zaprzeczył, jakoby projekt rekompensat był próbą udaremnienia przejęcia spółki za wszelką cenę, nawet ze szkodą dla akcjonariuszy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200