PeopleSoft i J.D.Edwards już razem

Zarząd PoepleSoft poinformował, że firma przejęła dzisiaj 88% akcji swojego niegdysiejszego konkurenta, płacąc za nie gotówką i własnymi akcjami. Łączna wartość transakcji wyniosła ok. 1,8 mld USD.

Zgodę na fuzję firmy otrzymały zaledwie kilka dni temu. Do końca sierpnia PopleSoft spodziewa się sfinalizować zakup pozostałego pakietu akcji J.D Edwards w cenie jednostkowej 14,8 USD. Firmy nie przedstawiły jeszcze nowej strategii działania i planów dotyczących konkretnych linii produktowych. PeopleSoft dzięki przejęciu J.D Edwards spodziewa się znacząco zwiększyć zasięg rynkowy i obroty. W II kw. br. firma poprawiła wynik finansowy. PeopleSoft miał 482 mln USD przychodu i wypracowała 36,5 mln USD zysku netto.

Oracle poczeka

W ubiegłym tygodniu Oracle informowała, iż transakcja z J.D. Edwards nie będzie miała wpływu na ofertę złożoną PeopleSoft. „Sądzimy, że czas jest po naszej stronie. Oracle podtrzymuje ofertę przejęcia PeopleSoft, teraz łącznie z J.D. Edwards.” – mówi rzecznik Oracle.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Tymczasem poczucie niepewności co do przyszłości produktów PeopleSoft i J.D. Edwards chcą wykorzystać ich konkurenci. Już wcześniej SAP przygotował kampanię skierowaną do użytkowników PeopleSoft. Szanse na powiększenie udziału w rynku widzi tu także Intentia. Firma chce zaoferować przedsiębiorstwom korzystającym z systemów J.D. Edwards specjalne rabaty cenowe i kompleksową pomoc w migracji na platformę Movex.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200