Pełny podgląd

Vayu 2000 to narzędzie do budowania i obróbki serwisów WWW o średniej złożoności.

Vayu 2000 to narzędzie do budowania i obróbki serwisów WWW o średniej złożoności.

Program umożliwia składanie zawartości serwisu WWW z elementów przygotowanych przez inne osoby. Jego dopracowany interfejs graficzny zwalnia użytkownika od konieczności dysponowania głęboką wiedzą o budowaniu stron WWW . Program zawiera także opcję umożliwiającą proste przekształcanie składających się na serwis stron WWW na slajdy, które można wykorzystać w prezentacji (dzięki wykorzystaniu narzędzia Vayu Presentations). Tworzenie takiej prezentacji odbywa się automatycznie - bez konieczności jakiegokolwiek kodowania (prezentacja może być przygotowana w wersji do samodzielnego oglądania, także jako applet Javy, gdzie użytkownik ma do dyspozycji specjalne elementy sterujące przebiegiem tejże prezentacji).

Vayu 2000 pozwala na jednoczesne zarządzanie wieloma serwisami WWW . W programie nie ma specjalnego narzędzia do importowania zawartości istniejącego serwisu WWW . Wystarczy wskazać główną stronę, a narzędzie Site Manager zbuduje nowy projekt skanując strukturę stron wskazanego serwisu. Zawartość serwisu może być prezentowana na dwa sposoby: jako plikowa zawartość katalogu w Eksploratorze Windows albo w pełnym podglądzie, gdzie obrazowane są miniatury całych stron wraz z prowadzącymi z nich dowiązaniami. To cecha unikalna dla programu Vayu 2000, strony są bowiem prezentowane nie jako abstrakcyjne symboliczne ikony, które dopiero można rozwinąć do całej strony w osobnym oknie podglądu, ale od razu widać w ogólnym zarysie przybliżenie ich wyglądu. Znacznie przyspiesza to pracę osoby tworzącej serwer, która zazwyczaj znacznie szybciej rozpozna stronę po jej wyglądzie niż nazwie odpowiadającego jej pliku.

Niestety, program nie obsługuje stron .asp, co rozczarowuje, zważywszy na rosnącą popularność wykorzystania możliwości stwarzanych przez rozszerzenie Active Server Pages. Zadowala natomiast rozbudowana możliwość tworzenia raportów opisujących budowany serwis, dzięki którym można dość szybko wychwycić popełnione błędy.

Optymalizację serwisu umożliwiają dodatkowe narzędzia zawarte w programie. Specjalny kalkulator pozwala na wyliczanie ogólnej objętości poszczególnych stron i szacunkowego czasu trwania ich ściągania.

<hr size=1 noshade>Vayu 2000 Site Suite White Plains Inc.

http://www.vayuweb.com

Cena: 495 USD

Obsługiwane platformy: Windows NT 4.0

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200