Pekao S.A. kupuje eServer p5

Jedną z pierwszych firm w Polsce, która zdecydowała się na zakup najnowszego serwera IBM oznaczonego symbolem eServer p5, jest bank Pekao S.A.

Serwery tej linii będą dostępne w ogólnej sprzedaży dopiero od 31 sierpnia. Są to silne systemy obliczeniowe oparte na procesorach Power5, pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych Unix lub Linux. Inną linią serwerów opartych na tych procesorach jest eServer i5.

IBM ma w swojej ofercie trzy modele serwerów linii eServer p5: 520, 550 i 570. Charakterystyczna cechą serwerów jest to, że wspierają technologię logicznego partycjonowania systemu (LPAR) pozwalającą dzielić na wiele partycji jeden fizyczny procesor. podział pojedynczego procesora.

Zobacz również:

  • Innowacyjny IT service desk
  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Inna opcja towarzysząca tym serwerom to Capacity on Demand, dzięki której administrator może elastycznie zwiększać moc obliczeniową serwera wraz z rosnącymi wymaganiami uruchamianych na nim aplikacji.

Więcej informacji o serwerach linii eServer p5 można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200