Pecetowe napędy HD Asusa

Firma Asus przedstawiła dwa nowe czytniki optyczne obsługujące płyty HD. Model BC-1205PT radzi sobie z krążkami Blu-ray, natomiast model HR-0205T przeznaczony jest do współpracy z płytami HD DVD.

Nowe napędy przeznaczone są do montażu w obudowie komputera i skierowane do użytkowników zainteresowanych filmami dostępnymi na krążkach HD DVD (HR-0205T) i Blu-ray (BC-1205PT). Co istotne, urządzenia pozwalają wyłącznie na odczyt płyt HD - z maksymalną prędkością 2,4x w przypadku HD DVD (DL/SL) i 5x dla BD-ROM/R/RE. Wedle niepotwierdzonych informacji bazują one odpowiednio na napędzie combo Pioneera (Blu-ray BDC-S02 - pozwala też na zapis i odczyt płyt DVD i CD) oraz czytniku Toshiby (SD-H802A - HD DVD, pozwala też na odczyt płyt DVD i CD).

Oczywiście brak możliwości zapisu danych przy wykorzystaniu niebieskiego lasera ma swoje odbicie w cenie urządzeń - model BC-1205PT wyceniono na 270 USD, natomiast HR-0205T na 170 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200