"Pecet" według Intela

Wśród produktów, które zaprezentowane zostaną podczas rozpoczynających się jutro w San Francisco konferencji IDF, znaleźć się mają prototypy komputerów osobistych Intela, łączące w sobie cechy notebooków oraz komputerów stacjonarnych. Urządzenia na razie znane są pod wspólna nazwą Florence.

Komputery z tej serii są na razie trzy - najciekawszym z nich wydaje się być model "konsumencki", Florence Digital Home. Wszystkie komponenty "peceta" umieszczone są w jednej obudowie - urządzenie ma zintegrowany m.in. 17-calowy, panoramiczny wyświetlacz, kartę sieciową pracującą w standardzie Wi-FI, głośniki, kamerę oraz mikrofon. Taka konstrukcja sprawia, że łatwo jest przenosić je z miejsca na miejsce - tym bardziej, że komputer ma wbudowaną baterię i waży zaledwie ok. 4 kg. Konfigurację uzupełniają: czytnik linii papilarnych oraz czytnik kart.

Pozostałe prototypy z serii Florence to: On-the-Go - czyli wyjątkowo lekki notebook, wyposażony w 12-calowy wyświetlacz oraz Virtual Office - zorientowany na komunikację komputer przenośny z wyświetlaczem o przekątnej 15,4".

Zobacz również:

  • Intel zainwestuje 20 mld dolarów w fabrykę chipów w Ohio

Niestety, nie należy spodziewać się, że zaprezentowanie tych produktów na IDF zaowocuje ich szybką premierą rynkową - wedle zapowiedzi przedstawicieli Intela, realny termin wprowadzenia produktów z serii Florence do sprzedaży to rok 2005.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200