PayPal pozwoli użytkownikom z Wielkiej Brytanii na kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut

PayPal udostępnił w Wielkiej Brytanii możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania Bitcoina, Ethereum, Litecoina oraz Bitcoin Cash. Usługa jest dostępna w aplikacji mobilnej i przez stronę internetową PayPal.

PayPal coraz bardziej stawia na kryptowaluty / Fot. Pexels.com

PayPal coraz bardziej stawia na kryptowaluty / Fot. Pexels.com

Na razie PayPal obsługuje tylko 4 krypto aktywa, ale to już jakiś start. Dodajmy, że podobne usługi oferowane są już w Stanach Zjednoczonych, natomiast możemy się domyślić, że PayPal będzie je wprowadzał stopniowo również w kolejnych krajach.

Uruchomienie usługi w Wielkiej Brytanii to pierwszy krok do międzynarodowej ekspansji poza USA. To także kolejny impuls, aby kryptowaluty przedostały się do głównego nurtu - tym razem w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:

Sprawdź: Discord

Wielka Brytania nadal postrzega kryptowaluty jako "pieniądze prywatne" i "niestabilne". To jednak nie sprawia, że nie można z nich korzystać, czy też inwestować w odpowiednie aktywa, takie jak Ethereum czy Bitcoin.

"Pandemia przyspieszyła cyfrowe zmiany i innowacje we wszystkich aspektach naszego życia – w tym cyfryzację pieniędzy i większe przyjęcie przez konsumentów cyfrowych usług finansowych" – powiedział Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes i dyrektor generalny ds. blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal. "Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza o konsumentach i firmach, w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami bezpieczeństwa i zgodności, zapewniają nam wyjątkową okazję i odpowiedzialność, aby pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut. Zobowiązujemy się do dalszej ścisłej współpracy z regulatorami w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby zaoferować nasze wsparcie – i znacząco przyczynić się do kształtowania roli, jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości globalnych finansów i handlu".

Nowa usługa pozwala na kupowanie kryptowalut w Wielkiej Brytanii już od 1 funta (GBP), a dodatkowo możemy przeglądać ich ceny w czasie rzeczywistym bezpośrednio w PayPal. Są też treści edukacyjne, które odpowiadają na często zadawane pytania i pozwalają dowiedzieć się wielu szczegółów o kryptowalutach. Nie brakuje informacji o szansach na zysk, ale też o ryzyku i zagrożeniach.

Rynek krypto aktywów ciągle jest relatywnie mały. Obecnie jego cała kapitalizacja wynosi ponad 2,1 biliona dolarów, z czego zdecydowana większość to Bitcoin - kapitalizacja na poziomie 930 mld dol.

Sprawdź: Laptop do firmy

Obecna cena Bitcoina to niemal 50 000 dol. Ethereum jest wyceniane na ponad 3300 dol. Inne aktywa wprowadzone przez PayPal, czyli Litecoin i Bitcoin Cash, w branży krypto są postrzegane za nieudane i bez przyszłości, więc trochę dziwi nas, że zostały udostępnione klientom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200