Paweł Czajkowski opuszcza HP

Wielkie zmiany w polskim oddziale HP. Wraz z zakończonym procesem podziału na HP Enterprise i HP Inc. firmę opuści jej wieloletni dyrektor generalny, Paweł Czajkowski.

Odejście Czajkowskiego to ukoronowanie gruntownych zmian zachodzących w HP na przestrzeni ostatnich miesięcy. Od 1 sierpnia firma rozpoczęła w Polsce formalną działalność pod postacią dwóch spółek: HP Enterprise będzie koncentrować się na profesjonalnym sprzęcie, oprogramowaniu i usługach dedykowanych biznesowi; HP Inc. przejmie segment konsumencki - biznes związany z komputerami PC oraz drukarkami.

Po zakończonym procesie podziału firmy Paweł Czajkowski pozostanie prezesem HP Enterprise do końca sierpnia bieżącego roku. Potem funkcję tę przejmie Sabine Sauter, pełniąca obecnie obowiązki Chief of Staff w Biurze Dyrektora Zarządzającego HP na region EMEA, pod którego auspicjami działa także polski oddział firmy w ramach regionu CEE. Prezesem HP Inc. zostanie z kolei Jacek Żurowski, dotychczasowy (od października 2014 roku) szef działu Printing and Personal Systems w HP Polska.

Zobacz również:

Czajkowski kierował HP Polska przez ostatnią dekadę, zaś w strukturach firmy spędził łącznie niemal dwadzieścia lat - z przerwą w latach 1999-2004, kiedy to szefował spółce Ster-Projekt, będącej skądinąd partnerem HP. W ostatnich miesiącach Czajkowski prowadził działania mające na celu przeprowadzenie restrukturyzacji HP zgodnie z decyzją CEO firmy, Meg Whitman. Pod koniec ubiegłego roku szefowa HP ogłosiła podział spółki na części "biznesową" i "konsumencką" w związku ze spadającymi od wielu kwartałów przychodami i zyskami. Podejmowane w międzyczasie działania mające poprawić kondycję firmy - m. in. zwolnienie 45 tys. osób - nie przynosiły oczekiwanych skutków.

Aktualizacja: 16 listopada 2015 17:03

Paweł Czajkowski, były dyrektor zarządzający HP Polska, 1 marca 2016 trafi do zarządu Asseco Data Systems jako wiceprezes spółki.

Asseco Data Systems to nowy podmiot w grupie kapitałowej Asseco, który oficjalnie rozpocznie swą działalność w styczniu 2016 roku. ADS wchłonie sześć firm należących do Asseco: Unizeto Technologies, ADH-Soft, Combidata Poland, Centrum Komputerowego Zeto Łódź, Przedsiębiorstwo Informatyki Zeto Bydgoszcz, Zakład Usług Informatycznych Otago. Na prezesa spółki desygnowany został Andrzej Dopierała, który podobnie jak Czajkowski był wcześniej również prezesem HP Polska ( w latach 1998-2006). Natomiast bezpośrednio przed dołączeniem do Asseco Poland Dopierała przez 7 lat kierował polskim oddziałem Oracle (2006-2013).


TOP 200