Partnerstwo Salesforce i Siemens kładzie nacisk na bezdotykowe biuro

Powrót do normalnego funkcjonowania po restrykcjach wymuszonych przez COVID-19 może być dla wielu firm dużym wyzwaniem. Dlatego Salesforce i Siemens ogłosiły w tym tygodniu strategiczne partnerstwo w celu opracowania nowego pakietu technologii przeznaczonego dla tych przedsiębiorstw na całym świecie, które chcą po trudnym okresie pandemii wznowić w bezpieczny sposób swoją pracę.

Współpraca

Partnerstwo obejmuje zbudowany przez Salesforce serwis Work.com oraz rozwiązania Inteligentnej Infrastruktury firmy Siemens, takie jak Comfy oraz Enlighted. Kluczowe rozwiązania obejmują "bezdotykowe biuro" z mobilnymi kartami wstępu do budynku i wind oraz system bezpiecznego zarządzania miejscem pracy.

Pozwoli to pracownikom na rezerwowanie sal konferencyjnych i biurek za pomocą aplikacji Comfy, która wysyła w czasie rzeczywistym powiadomienia o przekroczeniu bezpiecznej liczby uczestników w pomieszczeniu.

Zobacz również:

Dzięki wykorzystaniu danych o zajętości przestrzeni dostarczanych przez Enlighted i gromadzonych w ramach Comfy, w tym dotyczących obecności pracowników oraz rezerwacji biur i pomieszczeń, firmy będą mogły usprawnić proces śledzenia wzajemnych kontaktów w Work.com.

Firmy Siemens i Salesforce jako pierwsze wdrożą nowe rozwiązania we własnych biurach, w tym w siedzibie głównej Siemens Smart Infrastructure w Zug w Szwajcarii oraz Salesforce Tower w San Francisco.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200