Paramount Pictures wkracza w świat gier

Wiadomo nie od dziś, że przemysł gier komputerowych potrafi być dochodowy. Jak widać zauważyli to również ludzie na co dzień pracujący w Hollywood. Paramount Pictures jest bowiem kolejną wielką wytwórnią, która zdecydowała się zainwestować w rynek wirtualnej rozrywki.

Paramount Pictures wkracza w świat gier
Władze spółki zdecydowały się na razie powołać specjalny oddział w firmie, który zajmować się będzie finansowaniem projektów nowych gier komputerowych. Trzeba zaznaczyć, że Paramount na razie podchodzi do sprawy ostrożnie. Wytwórnia na początek zamierza zająć się jedynie tytułami przeznaczonymi na telefony komórkowe.

Powód? Gry tego typu są tanie i w związku z tym ich tworzenie wiąże się jedynie z minimalnym ryzykiem. Inaczej sprawa ma się z tytułami na Xboxa 360 czy PlayStation 3. Tu produkcja jednego dzieła kosztuje grube miliony.

Przedstawiciel Paramount Pictures, Sandi Isaacs, twierdzi że rynek gier komputerowych jest dla jej firmy wielką szansą. Władze spółki zamierzają bowiem w przyszłości zająć się nim bardziej poważnie.

Warto podkreślić, że Paramount Pictures jest już trzecim wielkim studiem filmowym jakie zdecydowało się zainwestować w gry komputerowe. Wcześniej podobną decyzję podjęły władze Warner Bros oraz Disney'a.


TOP 200