Panoramiczny NEC dla medycyny

W ofercie koncernu NEC pojawił się nowy monitor do zastosowań profesjonalnych, 26-calowy MDview 262. Wyświetlacz ten dysponuje matrycą wykonaną w technologii IPS, o rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Jak przekonuje producent, jest to "pierwszy na świecie kolorowy 26-calowy monitor do aplikacji medycznych".

MDview 262 dedykowany jest do zastosowań w medycynie - w badaniach ultrasonograficznych, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej bądź endoskopii. Urządzenie zostało fabrycznie skalibrowane zgodnie ze standardem DICOM.

Panoramiczny NEC dla medycyny

NEC MDview 262

Ekran pokryty został powłoką antyrefleksyjną. Wysokość jego położenia można regulować w zakresie 15 cm, ekran można również obrócić pod kątem 90 stopni.

Monitor został wyposażony w obsługę systemu (Digital Uniformity Control), dbającego o zachowanie zgodności jasności i kolorów wyświetlanego obrazu (jak informuje producent, "odchylenia w nasyceniu kolorów oraz zmiany w jasności są minimalizowane przez automatyczną kompensację odcieni na całej powierzchni ekranu" dokonywaną przez stosowny procesor). Urządzenie posiada też wbudowany czujnik pomiaru zmian w jasności pikseli.

Z monitorem dostarczane jest oprogramowanie GammaCompMD, pomocne w kalibracji urządzenia, a współpracujące z szeroką gamą kolorymetrów. W jego skład wchodzi m.in. GammaCompMD Administrator (sprawdzanie parametrów obrazu przez sieć), GammaCompMD Client oraz GammaCompMD Server.

Zabezpieczenie monitora przed kradzieżą stanowi zamek Kensington Lock.

Więcej informacji: NEC Display Solutions

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200