Panorama Firm z nową aplikacją na smartfony i tablety

Firma Eniro Polska, właściciel Panoramy Firm, zaprezentowała nową aplikację mobilną działającą w oparciu o wyszukiwanie lokalne. Aplikacja pozwala na lokalizowanie bezpośrednio na mapie poprzez jedno pole wyszukiwania miejsc, produktów oraz usług. Jest też zintegrowana Facebookiem, dzięki czemu można zobaczyć na mapie, gdzie ostatnio "meldowali się" nasi znajomi.

"Eniro świadczy usługi w zakresie lokalnego wyszukiwania informacji. Za pośrednictwem naszych produktów, użytkownicy mogą łatwo zlokalizować firmy, produkty i usługi niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania i miejsca pobytu. Aplikację wyróżnia nowy interfejs użytkownika oraz precyzyjne wyszukiwanie informacji bezpośrednio na mapie za pomocą jednego pola. Nowością dla użytkownika jest możliwość definiowania lokalnego wyszukiwanie informacji najbliżej swojego położenia, może on również skorzystać z szybciej działających map oraz wielu przydatnych funkcjonalności, np. podpowiedzi" - wymienia Magdalena Wypychowicz, Dyrektor Działu Produktów i Usług.

Panorama Firm z nową aplikacją na smartfony i tablety

Tworząc aplikację firma postawiła na prostotę i intuicyjność. W jednym polu wyszukiwania wpisujemy swoje zapytanie, np. restauracja, hotel, fryzjer czy hipermarket, a aplikacja pokazuje podpowiedzi, ułatwiające nawigację. Następnie rozpoczyna wyszukiwanie w pobliżu, bazując na geolokalizacji użytkownika i wyświetla najbardziej trafne wyniki. Istnieje też możliwość zmiany zasięgu poszukiwania.

Zobacz również:

  • Kwarantanna domowa, czyli aplikacja mobilna tysięcy Polaków. Czy jest obowiązkowa?

Co ważne, aplikacja umożliwia natychmiastową interakcję. Po wybraniu np. firmy od razu pojawiają się ikonki, które umożliwiają automatyczne wysłanie maila, wybranie numeru telefonu lub odwiedzenie strony internetowej. Aplikacja podaje też naszą odległość od wybranego miejsca i trasę dotarcia. Mamy też historię naszego dotychczasowego wyszukiwania i szukanie poprzez kategorie np. kultura, zdrowie, sport itp.

Panorama Firm z nową aplikacją na smartfony i tablety

Eniro przygotowało nieco inne aplikacje na smartfony i na tablety. Aplikacja smartfonowa jest nastawiona na szybkie, doraźne wyszukiwanie blisko nas - szukaj, zadzwoń, znajdź trasę. Natomiast aplikacja na tablety zakłada, że użytkownik ma trochę więcej czasu, chce zaplanować podróż, dlatego aplikacja jest połączona z Facebookiem, na mapie można zobaczyć gdzie są nasi znajomi, umożliwia planowanie, odkrywanie, dzielenie się.

Aplikacja została wprowadzona kilka miesięcy temu na rynek Skandynawki i została tam bardzo dobrze przyjęta. W Danii zdobyła prestiżową nagrodę Mobile Awards 2012, a na początku wdrożenia zanotowano ponad 1,3 mln pobrań. Firma liczy na podobny sukces w Polsce.

Panorama Firm z nową aplikacją na smartfony i tablety

Aplikacja Panorama Firm 2.0. jest dostępna na iPada. Działa na systemie Android 2.2 (lub nowszym) oraz iOS 4.3. (lub nowszym). Można ją pobrać bezpłatnie ze strony http://mobile.pf.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200