Panda bliżej biznesu

Urządzenia UTM i usługi audytu bezpieczeństwa to nowa oferta dla firm, którą chce promować w Polsce Panda Security.

Panda Software zmienia nazwę na Panda Security i modyfikuje swoją strategię rynkową. Dostawca znany głównie z systemów antywirusowych dla PC postanowił zaatakować segment rozwiązań korporacyjnych. Nowe podejście to następstwo zmian w hiszpańskiej centrali firmy i przejęcia kontroli nad spółką przez fundusze inwestycyjne Investindustrial oraz Gala Capital. Wraz z premierą kolejnych wersji oprogramowania dla klientów indywidualnych i małych firm (Panda Antivirus 2008, Antivirus + Firewall 2008, Internet Security 2008) - kierownictwo Panda Security zapowiedziało, że firma będzie silniej akcentować w swojej ofercie produkty dla przedsiębiorstw.

"W Polsce dotychczas byliśmy kojarzeni głównie jako dostawca oprogramowania antywirusowego dla użytkowników indywidualnych czy firm z sektora MSP. Panda ma jednak całą gamę produktów do ochrony przeznaczonych na rynek korporacyjny. Teraz będziemy aktywniej promować te rozwiązania na polskim rynku" - mówi Piotr Bury, Country Manager, Panda Security.

Linia produktów Pandy dla firm to oprogramowanie sieciowe, rozwiązania sprzętowe i usługi zarządzalne (managed services). Te ostatnie w skali całego polskiego rynku - niezależnie od dostawcy - jak dotychczas nie były zbyt popularne. Trzon oferty software'owej dla firm stanowią obecnie trzy produkty - Panda BusinesSecure 2007 (pakiet zapewniający ochronę stacji roboczych, serwerów plików, sterowanie dostępem do zasobów sieciowych, wyposażony w funkcje centralnego zarządzania), Panda BusinesSecure Exchange 2007 (pakiet uzupełniony o funkcje kompleksowej ochronę serwerów MS Exchange); Panda EnterpriSecure 2007 (najbogatsza edycja dodatkowo zapewniająca m.in. zabezpieczenie serwerów Lotus/Domino, współprace z zewnętrznymi zaporami poprzez protokół CVP, ochronę platform ISA Server, Samba, Sendmail).

Panda bliżej biznesu

Bramka GateDefender Performa

Panda Security na polskim rynku chce konkurować również w segmencie sprzętowych rozwiązań bezpieczeństwa. Firma oferuje obecnie dwa rodzaje bramek działających na styku firmowej sieci z internetem. Zdalnie zarządzana GateDefender Performa pełni funkcję rozwiązania antywirusowego, antyspamowego czy filtrowania treści. Najwyższy model linii Performa obsługuje sieci powyżej 500 użytkowników i ruch HTTP do 170 Mb/s. Z kolei obecne w ofercie Pandy bramki GateDafender Integra wzbogacone są o obsługę VPN oraz funkcje zapory i systemu IPS.

Przedsiębiorstwom Panda od pewnego czasu oferuje również usługi. Malware Radar, reklamowany jest przez firmę jako narzędzie do zdalnego automatycznego audytu online. Rozwiązanie nie wymaga instalacji aplikacji lecz jedynie niewielkiego klienta, który oferowany jest przez producenta łącznie z narzędziem do automatycznej dystrybucji w sieci. Malware Radar skanuje sieć w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, wykrywa luki w zabezpieczeniach i generuje szczegółowe raporty. Za dodatkową opłatą narzędzie to może również usuwać napotkany złośliwy kod. Jak podkreśla producent wykorzystanie audytu online zapewnić może ochronę przed zagrożeniami niewykrytymi np. przez "stacjonarny" system antywirusowy. Malware Radar korzysta bowiem czegoś co producent określa jako "zbiorowa inteligencja". Kryje się za tym utrzymywany przez Pandę centralny system przetwarzania informacji o zagrożeniach, do którego spływają dane z całego świata. Jego baza zawiera obecnie ok. 2 mln sygnatur złośliwego kodu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200