Panasonic inwestuje w e-booki

Panasonic podpisał umowę z koncernem FIC, która dotyczy produkcji dla koncernu Matsushita czytników elektronicznych książek (e-book). Panasonic planuje w przyszłym roku sprzedać ok 100 tys. takich urządzeń.

Panasonic inwestuje w e-booki
Podpisanie umowy zbiegło się z prezentacją przez Panasonica nowego modelu e-booka Ebook. Model ten wyświetla obraz na monochromatycznym wyświetlaczy biNem LCD. Urządzenie waży 525 gramów i ma wymiary formatu B5. Jego grubość to 1,1 cm. Zasilany jest przez dwie alkaliczne baterie AA i na takim zasilaniu może pracować ok 2 miesięcy. Wyposażono go w czytnik kart SD pozwalający na przechowywanie danych zabezpieczonych prawem autorskim.

Cena produktu w przeliczeniu na złotówki to ok 1430 zł.

Elektroniczne książki kosztują ok 40 % mniej niż ich papierowe odpowiedniki. W krajach azjatyckich cieszą się dużą popularnością i właśnie na tych rynkach ma zamiar skoncentrować się w najbliższym czasie koncern Matsushita.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200