Pamięci masowe – jak zwiększyć wartość dla biznesu?

Materiał promocyjny Globalna pandemia przyspieszyła plany firm związane z digitalizacją biznesu i operacji, organizacje zaczynają także intensywnie inwestować w sztuczną inteligencję i cloud, jednocześnie starają się redukować koszty i podnosić standardy bezpieczeństwa.

Coraz częściej słyszy się opinię, że w związku z aktualnymi wyzwaniami, chmura hybrydowa i multicloud stają się nową normalnością. Jak wynika z badania Institute for Business Value, strategia hybrydowa pozwala zyskać nawet 2,5-krotnie wyższą wartość niż korzystanie wyłącznie z chmury publicznej - hybryda oznacza pełniejsze wykorzystanie możliwości cloudu.

Do korzyści z wdrożenia chmury hybrydowej należą modernizacja i konteneryzacja aplikacji, co pozwala zwiększyć szybkość produkcji i zapewnić spójne zarządzanie chmurą. Kolejny czynnik to zapewnienie integracji między danymi o krytycznym znaczeniu dla biznesu, przez połączenie aplikacji cloud native z tradycyjnymi.

W ten trend bardzo dobrze wpisuje się hybrydowy model chmurowy IBM, razem z Red Hat – dla wielu organizacji stając się centrum transformacji cyfrowej.

Spektrum możliwości i ulepszeń w zakresie pamięci masowej i nowoczesnych rozwiązań ochrony danych jest coraz szersze. Podróż wielu firm w kierunku chmury hybrydowej przyspiesza, rozwija się konteneryzacja i ekosystem Kubernetes. Przykładem jest Red Hat OpenShift, platforma Kubernetes, która pomaga zwiększyć elastyczność i dostosować wykorzystanie zasobów do aktualnych potrzeb.


Pamięci masowe – jak zwiększyć wartość dla biznesu?


Adopcja konteneryzacji rośnie systematycznie. Jak wynika z danych Enterprise Strategy Group, aż 74% organizacji używa kontenerów w procesie produkcji lub zamierza z nich korzystać w ciągu najbliższego roku. Jakie są najważniejsze korzyści biznesowe? To przede wszystkim przyspieszenie działania, podniesienie produktywności developerów, zwiększenie efektywności kosztowej infrastruktury, lepsza elastyczność i zapewnienie zgodności z przepisami.

Jednocześnie, w firmach pojawiają się nowe wyzwania w obszarze storage’u które wymagają stworzenia wyspecjalizowanej strategii i wprowadzenia nowych rozwiązań zarządzania danymi, bezpieczeństwem i backupem.

W jaki sposób w praktyce można podejść do tych wyzwań i jakie są najciekawsze przykłady rozwiązań?

Sprawne zarządzanie danymi jest niezbędnym elementem codziennej pracy działu IT w organizacji. Rodzina rozwiązań IBM Spectrum Storage pomaga w zbudowaniu nowoczesnej architektury pamięci masowych. Przykładem jest IBM Spectrum Scale, rozwiązanie, które umożliwia inteligentne przechowywanie danych, czy IBM Spectrum Discover, które jest innowacyjnym oprogramowaniem do zarządzania metadanymi w zbiorach danych, umożliwia analizowanie i nadzorowanie danych nieustrukturyzowanych (gromadzonych w pamięciach plikowych i obiektowych).

W nowej generacji pamięci masowych dla infrastruktury hybrydowej, można korzystać z chmury publicznej, aby zoptymalizować obciążenia. Wbudowana technologia wirtualizacji pozwala na łatwą migrację danych z różnych obsługiwanych systemów pamięci masowej.

Aby modernizować infrastrukturę za pomocą kontenerów i Red Hat OpenShift, konieczne są rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. IBM Cloud Object Storage jest przykładem narzędzia, które ma wbudowane zabezpieczenia, jest stabilne i wysokodostępne. System jest prosty w zarządzaniu i gwarantuje pełną kontrolę nad danymi.

IBM FlashSystem to kolejny przykład rozwiązań dla pamięci masowych o dostępie blokowym. Zapewnia niższą latencję, wysoką wydajność i wysoką dostępność dla fizycznych, wirtualnych lub kontenerowych zasobów.

IBM Storage wypełnia luki między tradycyjnymi platformami IT z ich problemami a szybką ewolucją projektów open source. Zapewnia spójne zarządzanie danymi w zakresie obciążeń fizycznych, wirtualnych, chmurowych i kontenerowych na wysokowydajnych rozwiązaniach pamięci masowej. Specjaliści IT mogą rozszerzyć swoją obecną infrastrukturę pamięci masowej i ochrony danych lub stworzyć nowe platformy, łączące innowacje typu open source i usługi danych korporacyjnych. Dzięki temu, IBM Storage pomaga organizacjom w zapewnieniu bezpieczeństwa i wprowadzaniu innowacji.

Chmura hybrydowa to jeden z najważniejszych trendów nowoczesnego IT, coraz popularniejsza staje się także konteneryzacja. Jednak bez solidnych fundamentów storage’u tego typu projekty mogą się nie udać. Takie właśnie fundamenty dostarcza IBM Storage for Red Hat OpenShift.

 

Dowiedz się więcej na ten temat – serdecznie zapraszamy na spotkanie z ekspertami w zakresie nowoczesnych rozwiązań zarządzania pamięcią masową.

 

Technologiczne espresso porozmawiajmy o IT
Interaktywne, 20-minutowe sesje poświęcone wybranemu tematowi,
które finalnie - jako cały cykl spotkań - pozwolą Ci uzyskać kompleksowy
przegląd środowiska Storage oraz tego, jak IBM może pomóc osiągnąć
doskonałość Twojej infrastruktury IT.

 

Pamięci masowe – jak zwiększyć wartość dla biznesu?