Pamięci masowe dla MSP

Western Digital i Iomega poszerzyły swoje oferty o nowe, zewnętrzne pamięci masowe typu DAS i NAS, przeznaczone dla małych i średnich firm.

Western Digital wprowadził na rynek pamięć masową o nazwie MyBook Office Edition, która jest niewiele większa od książki i może przechowywać od 320 GB do 1 TB informacji. Pamięć (typu DAS) wymienia dane z komputerem przez połączenie USB 2.0 i wykonuje automatycznie backup danych. Urządzeniu towarzyszy oprogramowanie MioNet, które zapewnia zdalnym użytkownikom dostęp do danych za pośrednictwem sieci WAN lub LAN (wtedy gdy komputer, do którego pamięć jest dołączona, jest włączony. Komputer może pracować pod systemem Windows (200, XP oraz Vista) lub Mac OS X (wersja 10.4.8 lub nowsza). Produkt kosztuje 379,99 USD.

Pamięci masowe dla MSP
Iomega oferuje natomiast pamięć masową NAS o pojemności 1 TB, która nosi nazwę Pro NAS 200r Server. Rozwiązanie zawiera 4 dyski (które można wymieniać na gorąco), może pełnić również rolę serwera drukowania i wspiera usługi Microsoft: Encrypting File System, Volume Shadow Copy Services i Active Directory Services. Pro NAS 200r Server zawiera port Gigabit Ethernet, a znajdujące się w niej dyski można skonfigurować w trybie RAID 0, RAID 1 lub RAID 5. Pamięci towarzyszy oprogramowanie Retrospect (backup danych) oraz eTrust Antivirus i BrightStor ARCserve OEM Edition z opcją Disaster Recovery.

Wspierane systemy operacyjne (klientów) to Windows, Unix i Linux. Pamięć pojawi się na rynku pod koniec września i będzie kosztować 2499 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200