Pamięci masowe Hitachi w PKO BP

Największy polski bank detaliczny wdrożył platformę pamięci masowych Hitachi Virtual Storage Platform.

PKO BP wykorzystuje platformę transakcyjną Alnova, działającą na serwerach mainframe. W okresach wzrostu obciążenia platforma przetwarzała blisko dwa tysiące transakcji na sekundę. Duże bazy danych musiały być przechowywane na pamięciach masowych, i to od ich wydajności zależała szybkość przetwarzania transakcji czy tworzenia raportów.

„Dysponowaliśmy wysokiej klasy systemem dyskowym z ogromną pamięcią cache. Mimo to, na przełomie miesięcy oraz dni, na które przypadały terminy obowiązkowych płatności, zdarzało się, że procesory kontrolerów macierzy obciążone były w 100%” – wspomina Maciej Księżycki, Starszy Administrator w Zespole Pamięci Masowych w Departamencie Infrastruktury Informatycznej PKO Banku Polskiego. „Bankowi zależało, aby środowisko pamięci masowych nie wprowadzało do łącznego czasu transakcji opóźnień dłuższych niż 2,5 milisekundy. Nasz system VSP – Virtual Storage Platform był testowany zarówno w lokalizacji podstawowej, jak i w zapasowym centrum danych” – tłumaczy Tomasz Jangas, Architekt i Konsultant Techniczny z Hitachi Data Systems. Wymiana macierzy, bez zmian serwerów, umożliwiła niemal dwukrotny wzrost wydajności i utrzymanie kluczowego dla banku opóźnienia zapisu danych poniżej ustalonego limitu 2,5 milisekundy. Administratorzy PKO BP mogą na bieżąco analizować statystyki wydajnościowe z dużą dokładnością.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Kredyt gotówkowy – co warto nim wiedzieć?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200