Pamięci masowe EonNAS z obsługą technologii WORM

Firma Infortrend planuje stopniowo wprowadzać do swoich pamięci masowych linii EonNAS obsługę WORM (Write Once, Read Many). Technologia umożliwia zapisanie danych w nienadpisywalnym, nieusuwalnym i niemodyfikowalnym formacie, gwarantując tym samym integralność archiwum.

Rozwiązanie ma zapewniać zgodność z regulacjami dotyczącymi przechowywania danych. Systemy wspierające tę technologię mogą bowiem pełnić funkcję archiwum zawierającego szeroką gamę danych (w tym zdjęć, filmów wideo, kontraktów, zleceń zakupu, oświadczeń finansowych, faktur, wiadomości e-mail i innych dokumentów biznesowych), które po zapisaniu nie mogą być modyfikowane.

Kwestia zgodności z przepisami jest kluczową sprawą szczególnie dla branż wykorzystujących duże ilości treści medialnych (np. dla organizacji z sektora rządowego, medycznego i finansowego). Będą one mogły teraz przechowywać informacje na zmodyfikowanych systemach pamięci masowych EonNAS bez obawy o to, że dojdzie do nadpisania poprzednich wersji.

Nowe oprogramowanie z technologią WORM jest już dostępne dla systemów z serii EonNAS 1000 i EonNAS Pro. Infortrend zapowiada, że wersje dla innych rodzin systemów EonNAS będą dostępne pod koniec 2012 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200